iOS 17 RC Sürümü Şimdi Kullanılabilir

Apple iPhone 17 ekranı

iOS 17 RC sürümü için güzel bir haber geldi. Apple, son etkinliğinde iOS 17’nin çıkış tarihini açıkladıktan hemen sonra iOS 17 RC sürümünü yayınladı. İşte detaylar:

Apple, “Wonderlust” etkinliği sırasında yeni ürünlerini tanıttı ve aynı zamanda iOS 17’nin resmi çıkış tarihini duyurdu. iOS 17, 18 Eylül tarihinde kullanıcılara sunulacak. macOS Sonoma ise 26 Eylül’de yayınlanacak. Ancak, bu bilgilerin ardından Apple, iOS 17’nin resmi sürümünden önceki son güncelleme olan iOS 17 RC sürümünü hızla kullanıma sundu. Bu sürüm, eğer herhangi bir önemli sorun bulunmazsa, nihai iOS 17 sürümü olacak.

iOS 17 RC Sürümü

Beta yazılımlarını kullanmamış olsanız bile, iOS’un yeni sürümlerini erkenden denemek isteyebilirsiniz. Apple, beta sürümlerini sona erdirdi ve şimdi iOS 17 ve iPadOS 17’nin RC (Release Candidate) sürümlerini kullanıcıların denemesine sunuyor. Bu sürümler, önemli sorunlar bulunmadığı sürece nihai sürümler olacak. Bu da demek oluyor ki, iOS’un en son sürümünü cihazınızda resmi çıkış tarihinden önce deneyimleyebilirsiniz.

iOS 17 RC sürümü

iOS 17 RC sürümü, yeni özelliklerle birlikte geldi. Bu sürümle birlikte, 20’den fazla yeni zil sesi ve sesli uyarı cihazlara eklendi. Bu, 2013 yılında iOS 7’nin piyasaya sürülmesinden bu yana Apple’ın iOS için birden fazla yeni zil sesi sunmasının ilk örneği.

iOS 17 RC Sürümü İndirmek

iOS RC sürümünü indirmek için Apple’ın resmi web sitesine gidip “Sign Up” seçeneğine tıklayarak Apple Kimliği ile giriş yapabilirsiniz. Ardından cihazınızda Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme bölümüne giderek iOS 17 Beta’yı yüklemek için talimatları izleyebilirsiniz.

Elbette, nihai sürümü beklemeyi tercih etme seçeneğiniz her zaman vardır. iOS 17’nin nihai sürümü 18 Eylül tarihinde tüm kullanıcılara sunulacak. macOS Sonoma ise 26 Eylül tarihinde kullanıcılara ulaşacak.

İlgili Haberler:

>> iOS 17 ile iPhone Kameraları Yeni Özelliklere Kavuşuyor