iOS 18 Neler Sunacak: Yeni Sürüm Yakında Tanıtılacak!

iOS 18 güncellemesini alacak iPhone modelleri

iOS 18 neler sunacak. Yakında gerçekleşecek olan Apple etkinliğinde tanıtılacak olan iOS 18 sürümü hakkında yeni detaylar ortaya çıktı. İşte sızıntılar.

10 Haziran tarihinde gerçekleştirilecek olan Apple’ın geliştirici konferansı ile birlikte iOS 18 sürümü tanıtılacak. Söz konusu sürüm ile beraber gelecek özellikler ile alakalı bir çok haberi sizlerle paylaşmıştık genel olarak ortaya çıkanları toparladığımız zaman iOS 18 sürümünün yapay zeka özellikleri ile geleceğini söyleyebiliriz. Bununla beraber ChatGPT entegrasyonuna sahip olması beklenen yeni sürüm ile birlikte Siri’ye makale yazdırmak, görsel oluşturmak, metin özetlemek, mail özetlemek ve not aldırmak çok daha kolay hale gelecek.

Bir süredir Apple, Google ve Open AI şirketleri ile görüşmeleri devam ediyordu.  iOS 18 sürümü ile birlikte yapay zeka özelliklerinin geleceğine emindik fakat hangi şirketten yapay zeka altyapısının kullanılacağı henüz belli değildi. Biz ise sizler için iOS 18 sürümü ile gelecek olan tüm özellikleri derledik ve ortaya çıkan sıkıntıları sizlerle paylaştık. İşte ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

iOS 18 Neler Sunacak: Yeni Sürüm Yakında Tanıtılacak!

Ana ekran uygulama simgelerinin rengini değiştirme özelliği, iPhone kullanıcılarının uygulamalarını kategorilere göre renklerle kodlamalarına olanak tanıyacak. Örneğin, tüm haber uygulamaları belirli bir renkle, sosyal medya uygulamaları başka bir renkle ve finans uygulamaları başka bir renkle işaretlenebilir. Bu sayede, kullanıcılar aradıkları uygulamayı daha hızlı bulabilir ve belirli bir uygulamayı bulmak için sayfalar arasında kaydırma yapma gerekliliği azalır.

iOS 18 Neler Sunacak

Raporda ayrıca iOS 18’in, kullanıcıların uygulamalarını Face ID, Touch ID veya parola ile kilitlemelerine olanak tanıyacağı belirtiliyor. Bu özellik, özellikle Android telefonlarda bulunan ve kullanıcıların uzun süredir beklediği bir gizlilik özelliği. Böylece, kullanıcılar iPhone’larını bir başkasına verdiklerinde, korumalı uygulamalarına erişim sağlanmasından endişe etmeyecekler. Ekran Süresi veya Kısayollar gibi geçici çözümlerle uygulama kilitleme ihtiyacı da ortadan kalkacak.

Apple Geliştirici Programı üyeleri, WWDC açılış konuşmasının hemen ardından ilk iOS 18 beta sürümünü yükleyebilecekler. Temmuz ayında ise Apple’ın halka açık bir iOS 18 beta sürümünü yayınlaması bekleniyor. Yeni sürümün getireceği bu yenilikler, iPhone kullanıcılarına daha fazla özgürlük ve gizlilik sunacak gibi görünüyor.

İlgili Haberler

>> HTC U24 Pro İle Geri Dönüyor – İşte Bilinmeyenler