iPhone 12 gerçek 5G ile gelecek!

iPhone 12 gerçek 5G ile gelecek!

iPhone 12

Bu yıl tanıtılacak olan iPhone 12 modellerinin mmWave 5G yani gerçek 5G ile geleceği iddia ediliyor. İşte detaylar.

Apple‘ın bu yıl tanıtacağı iPhone modelleri merakla bekleniyor. 5G desteği ile gelmesine kesin gözüyle bakılan bu modeller için iddiaların ardı arkası kesilmiyor.

Geçtiğimiz günlerde Susquehanna’daki analistlerden gelen bir raporda, bu yıl tanıtılacak olan iPhone modellerinde 6GHz mmWave olacağı iddia edilmişti. 6GHz mmWave için göstermelik 5G diyebiliriz. Çünkü bu standart LTE’den biraz daha hızlı ve gecikmeyi önlemekle sınırlı kalıyor. Yani 5G’nin tüm nimetlerini sunamıyor.

Bugün ise; güvenilir Apple analisti Ming-Chi Kuo’dan ilginç bir açıklama geldi. Ming-Chi Kuo, bu yılki iPhone modellerinde mmWave 5G yani gerçek 5G standartının yer alacağını belirtti.

iPhone 12

2020’nin çok çeyreğinde tanıtılıp satışa sunulacak olan bu modellerde; Sub-6GHz ve Sub-6GHz + mmWave 5G yer alacak. 5G modem ile gelecek olan Apple A14 yonga setinin bu yıl yine dört farklı iPhone’a güç vermesi bekleniyor.

Apple bataryalı kılıfları ücretsiz değiştiriyor!

5.4 inç, 6.1 inç ve 6.7 inç büyüklüğünde iPhone modelleri tanıtacak olan Apple’ın, sürpriz yaparsa LCD ekranlı iPhone SE 2 modelini tanıtması da bekleniyor.

Son olarak bu 5G destekli iPhone 12 modellerinin Türkiye’ye gelmeyeceğini ABD, Kanada, Japonya, Kore ve İngiltere de dahil olmak üzere beş pazarda satışa sunulacağını belirtelim. Apple, bu yıl 5G’yi tam olarak desteklemeyen ülkeleri pas geçecek gibi görünüyor. Bu pas geçilecek ülkeler arasında Türkiye’de yer alıyor.


CEVAP VER