iPhone 16 Pro Ekranı Apple’ın En Gelişmiş Paneli Olacak!

iPhone 16 Pro

iPhone 16 Pro ekranı ortaya çıktı. iPad Pro’dan daha iyi bir ekrana sahip olması bekleniyor. İşte Eylül ayında tanıtılacak modeller hakkında tüm ayrıntılar.

iPhone 16 Pro’nun M4 iPad Pro’nun tandem OLED ekranını alması pek mümkün olmasa da, yeni bir rapora göre telefon, önemli bir alanda öne çıkabilir. Sızan resimlerin gösterdiği gibi, iPhone 16 Pro ve Pro Max, Pro olmayan benzerlerinden daha büyük olacak ve sırasıyla 6,3 inç ve 6,9 ​​inçlik bir ekrana sahip olacak. Apple’ın Pro modelinin ekranı için planladığı tek yükseltme bu değil. iPhone 16 Pro’nun ekranı tipik kullanımda veya SDR içeriği görüntülenirken 1.200 nitlik en yüksek parlaklığa ulaşacak. İşte ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

iPhone 16 Pro Ekranı Apple’ın En Gelişmiş Paneli Olacak!

iPhone 15 Pro’ya göre yüzde 20’lik bir artış anlamına geliyor. Apple’ın gelecek telefonlarının günlük kullanımda mevcut modellere göre daha parlak olacağı anlamına gelir. Referans olarak, yeni duyurulan iPad Pro, 1000 nitlik tipik parlaklığı destekliyor. iPhone 16 Pro’nun 1.600 nitlik en yüksek parlaklığı koruyacağı söyleniyor, bu da iPhone 15 Pro ve iPad Pro ile eşleşecek. Ancak, çoğu kullanıcının tükettiği içeriğin çoğunluğu SDR’de olduğundan, tipik maksimum parlaklığın, en yüksek HDR parlaklığından daha önemli olduğu tartışılabilir.

iPhone 16 Pro

 

Apple, iPad Pro’nun ekranını “dünyanın en gelişmiş ekranı” olarak adlandırıyor ancak iPhone 16 Pro birkaç ay içinde piyasaya sürüldüğünde bu iddia artık geçerli olmayacak. Apple’ın yeni premium iPhone’larının 2024’ün en iyi telefonları olmasını sağlayacak tek şey bu değil. Telefonların TSMC’nin ikinci nesil 3nm sürecini temel alan yeni bir A18 Pro çipine sahip olduğu söyleniyor, Android amiral gemileri ise hala 4nm yonga setleriyle takılı kalıyor. iPhone 16 Pro’nun ayrıca daha yüksek çözünürlüklü 48MP ultra geniş kameraya ve kameralara hızlı erişim için özel bir Yakalama düğmesine sahip olması bekleniyor. Pro modellerinin ayrıca cihaz içi yapay zekanın yanı sıra daha büyük pilleri de barındıracağı söyleniyor.

Apple’ın yakın zamanda tanıttığı iPad Pro modellerinin XDR OLED ekranı ile bir hayli ses getirdiğini biliyoruz. Fakat ortaya çıkan son bilgilere baktığımız zaman Eylül ayında tanıtılacak olan iPhone 16 serisinin Pro ve Pro Max modellerinde iPad Pro’dan daha iyi bir ekrana sahip olacağı iddia ediliyor. Önümüzdeki günlerde yeni model hakkında daha fazla ayrıntı ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> WhatsApp’ın Yeni Büyük Tasarımı: Baştan Sona Yenilik Geliyor