iPhone 16 Pro Nasıl Olacak: Tasarım Ayrıntıları Ortaya Çıktı!

iPhone 16 Pro Max

iPhone 16 Pro modeli tasarım ayrıntıları ile kanlı canlı görüntülendi. İşte Eylül ayınca tanıtılacak olan yeni seri hakkında tüm detaylar.

iPhone 16 Pro’nun detaylarını ortaya koyan yeni bir bilgi paylaşıldı. Bu kez iPhone 16 Pro’nun, selefi iPhone 15 Pro ile karşılaştırıldığı yeni kukla modelleri üzerinden bilgi verdi. İlk dikkat çeken ayrıntı, iPhone 16 Pro’nun 6,3 inç ekranıyla iPhone 15 Pro’nun 6,1 inçlik ekranından daha büyük olması. Ekran boyutundaki bu artış büyük olmasa da fark edilebilir düzeyde olacak. Bununla beraber iPhone 16 nasıl olacak, birçok bilgiye sahibiz. Gerek işlemci gerek sunulacak özellikler konusunda yeni ayrıntılar ortaya .çıktı. İşte iPhone 16 serisi hakkında tüm detaylar.

iPhone 16 Pro Nasıl Olacak: Tasarım Ayrıntıları Ortaya Çıktı!

iPhone 16 Pro
iPhone 16 Pro

iPhone 16 Pro’nun tasarımında dikkat çeken diğer değişiklikleri de gözler önüne seriyor. Özellikle kameralar, önceki modellere kıyasla daha büyük ve belirgin görünüyor. Bu, iPhone 16 Pro’nun kamera performansında ciddi bir iyileştirme yapılacağına işaret ediyor. Söylentilere göre, iPhone 16 Pro, iPhone 15 Pro Max’te bulunan 5x optik yakınlaştırmalı 12MP periskop telefoto kamera ve 48MP ultra geniş kamera ile donatılacak.

iPhone 16 Pro
iPhone 16 Pro

Görsellerde dikkat çeken bir diğer detay ise yeni eklenen Yakalama düğmesi. Bu düğme, kullanıcıların tıpkı bir profesyonel kamerada olduğu gibi fiziksel kontrol imkanı sunacak. Dokunma hassasiyetine sahip bu mekanik düğme, geleneksel deklanşör işlevi görecek ve hatta yakınlaştırma seviyesini değiştirme imkanı sunacak.

iPhone 16 Pro
iPhone 16 Pro

İlk bakışta iki modeli ayırt etmek zor olabilir. Ancak, detaylara inildiğinde ekran boyutu, kamera sistemi ve eklenen yeni düğmeler gibi farklılıklar dikkat çekiyor. Bu tasarım benzerliği, Apple’ın başarılı bulduğu tasarım dilini sürdürme isteğini yansıtıyor. Son olarak, iPhone 16 Pro’nun yalnızca daha büyük bir ekran ve gelişmiş kameralarla değil, aynı zamanda daha güçlü bir işlemci ve biraz daha büyük bir batarya ile geleceği belirtiliyor. iPhone 16 serisinin Eylül ayında tanıtılacağını biliyoruz. Eylül ayı gelene kadar yeni model hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler:

>> iPhone 16 Pro ve Pro Max İçin Bomba Gibi Gelişme