Kaft, Başarı Hikayesi İle Facebook’ta…

Kaft, Başarı Hikayesi İle Facebook’ta…

PAYLAŞ

Tasarımı içinde barındıran farklı alanlardan keyifli içerikleri paylaşarak hayranların ve arkadaşlarının etkileşimlerini arttıran KAFT, satışlarının %20’sini Facebook üzerinden gerçekleştiriyor.

Ulaşılmak istenen doğru kitleyi hayranlar arasına katmak ve siteye trafik oluşturup satışları arttırmak için Facebook tarafından sunulan tüm teknoloji ve metodolojileri verimli ve etkin bir şekilde kullanan KAFT, profili ve başarısıyla dikkat çekiyor.

Reklam yatırımlarından 2 kat daha fazla getiri sağlayan Facebook sayesinde KAFT, marka kişiliğini samimi bir şekilde yansıtarak bilinirliğini ve güvenirliğini arttırıyor ve hayranların katılımlarını sağlayarak yorum ve önerileriyle geri bildirim ediniyor.

KAFT, Özel Hedef Kitleler (Custom Audiences), Benzer Hedef Kitleler (Lookalike Audiences), Dönüşüm Takibi  (Conversion Tracking) ve Facebook Exchange  (FBX) olmak üzere  4 farklı reklam ürünü kullanıyor.

KAFT, bu başarıları elde ederken farklı ticari çözümler üretiyor ve bunların üzerinden hareket ediyor.

“Power Editor” reklam yönetim aracını kullanarak kampanya ve ürün tanıtımlarını farklı görsel ve metin içerikleriyle olası doğru kitlelere ulaştırılması noktasında hızlı varyasyonlarla yüksek verim alınmasını sağlanıyor. Yine, Power Editor ile hedef kitlenin oluşturulmasında “Custom Audience, Lookalike Similarity ve Lookalike Reach” kitle oluşturma yöntemlerini kullanarak doğru kitle hedeflemesi sağlanarak reklam verimliliği arttırılıyor.tshirt_tekbant_olander_29.90

Reklam verimliğini Power Editor ile arttırırken verimliliğin satın almaya etkisini değerlendirebilmek için siteye “Facebook Conversion Tracking” pixel kodu ekleniyor. Bu sayede oluşturulan kampanya ve reklamların verimliliği an ve an takip edilip gerekli düzenlemeleri yaparak bütçenin etkin kullanılması sağlanıyor.

Ayrıca, siteyi ziyaret edip henüz satın alma yapmamış Facebook’da hesabı bulunan kişilere reklamlarımızın gösterilmesini sağlayan“Facebook Exchange (FBX)” teknolojisini siteye entegre ederek hedefli pazarlama yapılması da sağlanıyor.

Üretilen ticari çözümlerin sonucu olarak, sosyal medya kaynakları arasında 1 numara olan Facebook, kaft.com site trafiğinin %17.5’ine kaynak oluşturuyor. Diğer reklam mecralarına kıyasla, satın almaya dönüşüm oranında yaklaşık 1.5 katı oluyor.Bu sayede kaft.com’un satışlarının %20’si Facebook üzerinden gerçekleşiyor.

Birçok büyük müzisyen, düşünür ve yazardan ilham alan KAFT, sıradan grafiklerden farklı, yaratıcı tasarımlara sahip, aynı zamanda tüm detaylarıyla özenerek hazırlanmış tasarım tişörtler ve tasarım ürünleri sunuyor.

Her tasarımın bir düşünceden yola çıkarak hazırlanmış olması, kullanıcıların KAFT koleksiyoneri olmasına neden oluyor. Her biri farklı bir motto ile sunulan tişört, kapüşonlu sweatshirt, telefon kapağı ve wall art tasarımları kullanıcılara inandıkları fikri ifade etme şansı veriyor.

Şimdiden 41 ülkeye ulaşan KAFT tasarımlarına sahip olmak isteyenler www.kaft.com adresinden ücretsiz kargo ve 30 gün iade garantisiyle güvenli bir şekilde sipariş verebiliyor.


1 YORUM

CEVAP VER