Kahramanmaraş’lı İşadamlarına KEP’i Anlatacağız

İlk bayi açılışını Gaziantep’te yapan ve tüm ülkeyi kapsama alanımıza alacağız diyen TNB KEP, Türkiye geneline yayılmaya devam ediyor.

BTK tarafından KEP Hizmet Sağlayıcı olarak lisanslanan ilk özel kuruluş olan TNB KEP aynı zamanda Türkiye’de ilk KEP hesabını açan kuruluş olma özelliğini de barındırıyor. Yüksek bir teknolojik altyapı ve hukuki bilgi birikimi gerektiren KEP konusunda hızlı bir büyüme elde eden TNB KEP, 2014 yılı sonunda her ilde bir ofis açmaya hazırlanıyor. Türkiye’nin 1700 noktasında hizmet veren noterleri Kayıtlı Elektronik Posta başvuru sürecinin ayrılmaz bir parçası olarak gören TNB KEP, Türkiye’nin dört bir yanında müşteri memnuniyetini ilk sırada tutan bir kanal yapısı planlıyor.

TNB KEP Duygu Yantac

“Doğu batı bizim için nasıl farketmezse, firmaların küçük veya büyük ölçekli olması da önemli değil. Bugün Türkiye ekonomisine yön veren işletmelerin %99’undan fazlası KOBİ’lerdir” diyen TNB KEP Kurumsal ve Kanal Satış Direktörü Duygu Yantaç  “Bilginin elektronik ortamda güvenli iletimini hedefleyen, ticari hayatını güvence altına almak isteyen herkese bilgi vermeye, işbirliği yapmaya hazırız. Güvenli ticaret ancak güvenli bir iletişim altyapısıyla mümkün olur. KEP için atılacak her adım; iş hukuku dava sayısı ve dava sürelerini azaltacak, telifli eserleri koruma altına alacak, fikir hırsızlarıyla mücadele edecek, vatandaşın hayatını kolaylaştıracak ve daha şeffaf bir ekonomiye zemin hazırlayacak” dedi.

“KEP’yı kamu ve özel sektör büyütecek”

KEP kullanımının yaygınlaşmasında iş dünyasının tetikleyici olacağına vurgu yapan  TNB KEP Kahramanmaraş Bayisi Genel Müdürü Ahmet Güler, “Elektronik tebligat adresi olarak KEP adresinin kullanılması çok önemli bir adımdır. Kamunun sistemin yaygınlaşmasındaki rolü yadsınamaz. Kamu vatandaşı işin içine çekecek ve o zaman e-toplum olmanın sunduğu gerçek faydaları deneyimleyebileceğizdedi.

 “Bayi adayları bize ulaşabilirler”

Anonim, limited ve sermayesi paylara bölünmüş komandit şirketler için zorunlu hale getirilen Kayıtlı E-Posta (KEP), yasal olarak geçerli elektronik bildirim olarak tanımlanıyor. Kayıtlı Elektronik Posta’nın yaygınlaşmasına paralel gündelik hayatın kolaylaşacağı hatta birçok alanda yaşanan ve adli merciilere yansıyan anlaşmazlıkların da ortadan kalkacağı öngörülüyor.  

Türkiye Noterler Birliği Vakfı’nın teknoloji şirketi TNB KEP, bu alanda KEP konusunda sunduğu hizmetlerle noterlerin hukuki bilgi birikimini, regülasyon, mevzuat konularındaki hakimiyeti ile arşivleme konusundaki deneyim ve yetkinliklerini, yüksek teknolojiyle birleştirerek müşterilerine katma değer yaratıyor. E-imzanın yanı sıra dijital ortamda kimlik doğrulaması için kullanılan mobil imza ile KEP gönderimi de her türlü mobil ortamdan kolay iletişim için Türkiyede  ilk defa TNB KEP tarafından sunuluyor.