Karşınızda sıfır emisyonlu elektrikli commuter uçağı Alice!

Eviation, Dassault Systèmes İşbirliğinde Sıfır Emisyonlu Elektrikli Commuter uçağının ilk prototipini tamamladı. İşte detaylar!

Dassault Systèmes elektrikli hava mobilitesi alanının öncüsü Eviation Aircraft’ın, bulut ortamında 3DEXPERIENCE platformunu kullanarak sıfır emisyonlu, tümüyle elektrikli bölgesel commuter uçağı Alice’in ilk prototipini iki yıl gibi bir süre içerisinde geliştirdiğini duyurdu.

Sıfır emisyonlu elektrikli commuter uçağı Alice neler sunuyor?

Sürdürülebilir hava mobilitesinde yeni kategoriler yaratma ve bunları ticari hale getirme yarışında Eviation Aircraft, 3DEXPERIENCE platformunu temel alan “Reinvent the Sky” endüstri çözüm deneyimini hizmete alarak, prototip geliştirme çalışmalarına hız kazandırdı.

Bulut ortamında yer alan bu ölçeklenebilir çözüm, tek ve standart temelli bir tasarım ortamı içerisinde eksiksiz veri güvenliği sunarken. aynı zamanda şirketin 3D, kompozit tasarım ve akış simülasyonlarına yönelik bütüncül yaklaşımında işbirliğini kolaylaştırdı.

elektrikli commuter uçağı Alice

Eviation Aircraft, geliştirdiği prototipi her yıl yüzlerce adet üretilecek bir ürüne dönüştürmenin yolunun, mühendislerine tasarımın sonraki.nesillerini inşa etmek için gerekecek uzun vadeli bilgi ve donanımı kazandırmak olduğu bilinciyle hareket etti.

Boeing ve ODTÜ’den dikey insansız hava aracı yarışması işbirliği

Alice piyasaya sürüldüğünde, tek şarjla 9 yolcu ve 2 mürettebatı 10,000 fit irtifada 650 mil mesafeye taşıyabilen, dünyanın ilk tümüyle elektrikli bölgesel commuter uçağı olacak.

Eviation, Dassault Systèmes

Dassault Systèmes Havacılık, Uzay ve Savunma Endüstrilerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı David Ziegler konuya ilişkin şu değerlendirmede bulundu.

David Ziegler “Dassault Systèmes, havacılığın Rönesans’ına imza atarak seyahat ve taşımacılığı dünya çapında tümüyle değiştirmek üzere. çalışan Eviation Aircraft gibi yeni şirketler de dahil olmak üzere, her ölçekte şirketle işbirliği yapıyor. 3DEXPERIENCE platformu bu yenilikçi şirketlere, programlarının konsept, tasarım, üretim, test, sertifikasyon ve uygulama aşamalarında yeni ufuklar açacak, özel geliştirilmiş çözümler sunuyor.” ifadelerini kullandı.