Kentleri akıllı metropollere dönüştüren yeni marka: OneClick

Cardtek Şirketler Grubu’nun yeni şirketi OneClick, ulaşım ve akaryakıt sektörlerinde son tüketicilere hizmet sunacak. Bu sayede tüketiciler aracından inmeden mobil ödeme yapacak, vapura binerken turnike geçişini akıllı telefonuyla sağlayacak ve ulaşım kartları birer akıllı karta dönüşecek.

Finansal teknolojiler alanında faaliyet gösteren Cardtek Şirketler Grubu, ödeme sistemleri teknolojilerinin çeşitli sektörlerde de kullanılmaya başlamasıyla bu alanda yeni bir şirket kurdu. OneClick ismini taşıyan bu şirket, son tüketicinin kent yaşamındaki hayatını kolaylaştırmayı hedefliyor. İlk aşamada ulaşım ve akaryakıt sektörleri olmak üzere iki farklı alanda hizmet sunacak olan OneClick, Türkiye’deki ilk projesini İzmir’de İzmirimKart ile gerçekleştirdi. İlk global projeleri ise Hindistan’da Bangalore ulaşım kartı ve Portekiz’de Porto şehir kartı oldu.

OneClick ailesinin akıllı ulaşım markası OneClick Transit ulaşım kartını bir akıllı şehir kartına dönüştürecek yenilikleri ve uygulamaları hayata geçiriyor. OneClick Transit, şehir içinde toplu taşımacılıkta kullanılan kartları yalnızca ulaşım kartı olmaktan çıkarıp, otoparklarda, akaryakıt istasyonlarında, turistik alanlarda ve kültür merkezlerinde ödeme yapmak için kullanılabilen bir akıllı şehir kartı olarak konumluyor.

OneClick_Logo

OneClick Transit ile sunulan kart sistemlerinin sağladığı imkanlar sayesinde tek bir kartı ödeme aracı olarak kullanabilecek; kullanıcılar, verilen tüm hizmetlere kolay, hızlı ve güvenli bir şekilde erişebilecekler. Ayrıca bu tek adımlı sistem; teknolojik gelişmelerle, yeniliklere kolaylıkla ve ekonomik olarak uyarlanabilecek ve kent yönetimlerine maliyet avantajı sağlayacak.

OneClick’in akaryakıt sektöründeki markası; OneClick Fuel, benzin alırken arabadan çıkarak ödeme yapma zorunluluğunu ortadan kaldırıyor. OneClick Fuel, kullanıcının mobil cihazı ile yakıt pompası arasında iletişim kurarak Türkiye’de bir ilki gerçekleştiriyor. OneClick Fuel şu anda Türkiye’deki akaryakıt firmalarıyla çalışmalarına son hız devam ediyor; bu teknolojiyi Ortadoğu’da da devreye alacak.

OneClick; akıllı şehir hayatı için akıllı yürüyen merdivenler, güneş enerjisiyle çalışan hizmetler, otomatik park sistemleri ve atık yönetimi için dijital çözümler gibi akıllı şehir yaşamı için yeni teknolojileri araştırmaktadır.

Stratejisi; hem müşteri hem de kent yetkilileri için tek bir entegre çözüm sunmak olan OneClick, henüz bu parçalar birleşmemişken şehirleri yaşamak için daha iyi yerler haline getirmek için çalışıyor.

HİTACHİ CONTENT PLATFORM’A GARTNER’DAN TAM PUAN