KEP Hesabı Olmayan Medya Kuruluşları Tebligat Alamayacak!


TÜRKKEP, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’nun (RTÜK), tüm medya hizmet sağlayıcı kuruluşların Kayıtlı Elektronik Posta (KEP) adresi alarak 19 Ocak 2014 tarihine kadar bu adreslerini RTÜK Üst Kurulu’na bildirmesine ilişkin yayınladığı duyuru ile medya kurumlarına verdiği hizmetleri hızlandırdı. RTÜK, medya kurumlarına yapacağı tebligatlarda KEP kullanarak süreçleri hem hızlandıracak hem de kolaylaştıracak!

E-Tebligata geçiş her geçen gün daha da yaygınlaşıyor! Şimdi sıra medyada!

RTÜK gibi birçok kurum, tebligatlarını KEP ile yapmaya hazırlanıyor. KEP adresi edinmenin zorunluluğu dolayısıyla, gerekli işlemleri gerçekleştirmeyen kurumlar yakın bir gelecekte tebligat alamayacak, dolayısıyla bunun tüm sorumluluğuyla karşı karşıya kalacak. Hem kullanımının kolaylığı hem de ekonomikliği ve hızı dolayısıyla büyük avantajlar getiren KEP uygulaması, kurumların tüm süreçlerine düzen ve tasarruf getiriyor.

KEP hizmetleri yaygınlaşıyor, KEP hesabını zamanında alan kazanıyor!

KEP hizmetleri her geçen gün daha çok kurum ve bireyin ilgisini çekiyor. Kullanmaya başlayan kurumlar ve bireyler ise memnuniyetlerini dile getiriyor. Son zamanlarda büyük işletmeler insan kaynakları süreçlerinde yoğun biçimde KEP kullanmaya başladı. Böylelikle personelin izin günlerini, kurum ve personel arasındaki bildirimleri çok daha kolay takip edebiliyorlar ve anlaşmazlıklar ortadan kalkıyor. Yine fikri hakları korumada da önemli bir kullanım alanı olan KEP ile fikri hakları koruma alanında önemli bir adım atılmış durumda. Yaratıcı üretimler yapan sanatçılar, ajanslar artık üretimlerini en güvenilir biçimde KEP’le göndererek haklarını koruyor.

Bazı belediyeler de vatandaşların yapmakla yükümlü oldukları işlemleri hızlı, tasarruflu ve güvenli biçimde yapabilmesi için KEP’in yaygınlaştırılması işlemlerine başladılar. Belediye bireylere bildirimleri KEP ile yaparken, belediyeden takip edilen konulardaki başvurular, belge gönderimleri gibi işlemler de KEP ile yapılabilecek.Turkkep_GM_Yuksel_Samast_1

Ticari hayatta çok etkin olan kurumsal organizasyonlar da (mali müşavir odaları, ticaret odaları, vb.) KEP kullanmaya başladı. Bu kurumlar, üyeleri ile gerçekleştirdiği yazışmaları KEP ile yapmak üzere ya onlardan adreslerini almalarını istedi veya TÜRKKEP’in yaptığı kampanyalardan faydalanarak özel koşullarla üyelerinin KEP adresi almasına yardımcı oldu.

Medyada KEP’in en güvenli adresi TÜRKKEP!

E-Dönüşümün bu önemli ayağında, TÜRKKEP hizmetleri medya kurumlarından büyük ilgi görüyor. TÜRKKEP hazırladığı özel paketlerle KEP hizmetlerine geçişi hem hızlandırıyor hem de avantajlı hale getiriyor.

TÜRKKEP Genel Müdürü Yüksel Samast, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Türkiye’de her yıl tüzel kişilere yapılan tebligat sayısı yüzde 8 artıyor. 2013’te bugüne kadar 8 milyon’a yakın tebligat yapıldı. Görüldüğü gibi, tebligatların kağıt ortamında alışagelmiş yöntemlerle yürütülmesi ciddi şekilde zorluklar içeriyor. E-Devlet projelerinde temel hedefler, iş süreçlerini sürdürülebilir hale getirmek, süreçlerde harcanan iş gücü, zaman ve kâğıt kullanımı gibi maliyet yaratan unsurları minimize etmek ve olabildiğince anlaşmazlıkları çözmek için harcanan kaynaklardan tasarruf etmektir. Özellikle KEP, e-Tebligat ile tebligat sürecinde yaşanan problemleri engelleyici rolü olacaktır. Ayrıca tüm e-Devlet projelerinde büyük bir kolaylaştırıcı ve bütünleyici rolü olacaktır. Bu projelerin en önemli ihtiyacı olan kimlik tespiti ve yasal olarak geçerli, hızlı ve güvenilir iletişim yolu sağlaması ile nedeniyle KEP, özel ve devlet kurumlarının ve bireylerin iletişimlerinde büyük tasarruflar sağlanacaktır.”