Kesintisiz Dijital Yaşamın Sırları VeeamON 2017’de Sahne Aldı

Kesintisiz Dijital Yaşamın Sırları VeeamON 2017’de Sahne Aldı


Veeam tarafından gerçekleştirilen yıllık müşteri ve iş ortakları konferansı VeeamON 2017, Amerika’nın New Orleans şehrinde gerçekleştiriliyor. BT Günlüğü olarak teknoloji sektöründe ses getiren bu organizasyonda yerimiz aldık. Detaylar haberimizde…

VeeamON 2017 konferansı büyük bir kitlenin katılımıyla gerçekleştiriliyor. Konferansın ilk gününde Veeam’in yeni ürünleri ve stratejileri ziyaretçilere gösterildi.

Kullanıcılar, bilgilerinin ne zaman ve nerede olursa olsun kullanılabildiğini bilmenin güvencesini istiyorlar. Hangi sektörde olursanız olun kesintisiz Dijital Yaşam deneyimi hayatımızın en önemli parçalarından biri haline geldi. Kesintisiz Dijital yaşam deneyimini sunduğu ürünlerle sorunsuz hale getirmek isteyen Veeam yıllık müşteri ve iş ortağı konferansı VeeamON 2017’de yeni ürün ve çözümlerini görücüye çıkardı.

Firma tarafından ilk gün yüzüne çıkarılan ürünler; yeni Veeam Availability Suite v10 ve yeni genişletilmiş Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platformu oldu.veeamon 2017

Yeni Veeam Availability Suite v10

Veeam, Availability Suite v10 ile verileri daha iyi yönetmek ve korumak için “Always on Cloud” Availability Platformunu genişleterek iş devamlılığı ve çevikliğini daha iyi seviyelere taşımız durumda.

Bu yeni versiyon ile birlikte gelen yenilikler

  • Fiziksel sunucular ve Ağa Bağlı Depolama Alanı (NAS);
  • Tier-1 uygulamalar ve ve kritik iş yükleri ile yeni Veeam CDP (sürekli veri koruması), özel ya da yönetilen buluta sürekli çoğaltma kullanarak saniye başına kurtarma SLA’sı getirme;
  • Yerel nesne depolama desteği, uzun vadeli saklama ve uyumluluk maliyetlerini azaltmak için maliyetli birincil yedek depolama birimini politika odaklı otomatik veri yönetimi ile serbest bırakır. Buna Amazon S3, Amazon Glacier, Microsoft Azure Blob ve S3 / Swift uyumlu herhangi bir depolama alanıyla geniş bulut nesne depolama desteği dahildir.

V10 ile Veeam, Multi-Cloud ve Hybrid Cloud ortamlarındaki herhangi bir altyapı üzerinde herhangi bir iş yükünü (sanal, fiziksel veya bulut) destekleyerek kurumsal müşteriler için eksiksiz uçtan uca veri yönetimi platformu sunuyor. (Özel, genel, yönetilen veya SaaS).

Veeam Availability Suite için ek önemli iyileştirmeler şunları içeriyor:

  • AWS için Veeam Availability
  • Microsoft Windows için Veeam Agent
  • Genişletilmiş Veeam ‘Always-On Cloud’ Uygunluk Platformu

AWS için yeni Veeam Availability

Amazon Web Hizmetleri (AWS) her ölçekteki müşteri için popüler bir tercih haline geliyor. Bununla birlikte, AWS’de çalışan uygulamalarını ve verilerini korumak ve kurtarmak müşterinin sorumluluğunda. AWS’de görev kritik uygulamalar daha fazla devreye girdiğinde, kurumsal sınıf veri koruması ve kullanılabilirlik çözümü ihtiyacı da artıyor.

AWS için Veeam Availability (Veeam – N2WS stratejik ortaklığı aracılığıyla tedarik edilir), AWS uygulamalarını ve verileri kurtarmak, kurtarmak için tasarlanan çoklu Bulut veya Hibrid Bulut’a güvenle taşınmasına ve yönetilmesine yardımcı olmasını amaçlıyor. Bu çözüm, hali hazırda kullanılan uygulamalarınıza erişimi kaybetme riskini azaltıyor ve AWS verilerinizin yanlışlıkla silinmesine, kötü amaçlı etkinliğe ve kesintilere karşı korunmasını sağlıyor.

AWS için Veeam Availability alanına dahil olanlar:

  • Karışıklığı ortadan kaldıran ve kurtarma SLA’larını önemli ölçüde geliştiren AWS anlık görüntülerini kullanarak danışman yardımı gerektirmeyen yedekleme ve kurtarma;
  • Verileri ayrıştırarak ve yedeklemeleri temel AWS altyapısından bağımsız olarak depolayarak AWS iş yükleri için kesinti ve veri kaybı riskini azaltmak;
  • Anlık kurtarma, ayrıntılı dosya ve uygulama kurtarma gibi endüstri lideri RTO’ları elde etmek için güçlü ve güvenilir kurtarma teknolojilerinden tam olarak yararlanmak.

Microsoft Windows için yeni Veeam Agent

Veeam Agent for Microsoft Windows, önceden duyurulan bir uygulama. Fakat bu uygulama VeeamOn 2017 konferansı ile birlikte kullanıma sunuldu. Bu çözüm, Veeam “Always-On Cloud” Availability Platformunu genel Bulut ve fiziksel sunuculara genişletiyor. Veeam Agent for Microsoft Windows, Nisan 2015’ten bu yana bir milyondan fazla süredir indirilen bir ürün olan Veeam Endpoint yedekleme çözümünün başarısı üzerine kurulu. Bu yeni çözüm, Windows tabanlı fiziksel sunucular, iş istasyonları ve uç noktalar ile Windows’un erişilebilirliğini sağlamak üzere tasarlanmış özellikler ve özellikler sunuyor. Microsoft Azure, AWS ve diğerleri de dahil olmak üzere genel bulutlarda çalışan iş yükleri yine bu çözüm ile çalışma özelliğine de sahip.veeamon 2017 3

Genişletilmiş Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform

Bu platform, IBM, Lenovo ve INFINIDAT’ı Veeam’in HPE, Cisco, NetApp, Dell EMC, Nimble ve Exagrid’den oluşan stratejik ortaklıklar ekosistemine ekleyerek yeni bir depolama API çözümü sunuyor. Bu kombine çözümler, kullanıcıları yenilikçi ve güçlü özelliklerinden yararlandırarak kesintisiz çalışma durumunu önemli ölçüde geliştiriyor ve üretimi olumsuz yönde etkilemeksizin maliyetleri düşürüyor.

Ek olarak, müşteriler VMware vRealize, DataGravity ve Starwind Yazılımı da dahil olmak üzere yeni entegrasyonlar ve ortak çözümler aracılığıyla günümüzün sorunlarını çözmek için Veeam’in açık ve genişletilebilir platformundan yararlanabiliyorlar.

VeeamOn 2017’nin açılış konuşmasını yapan Peter McKay “Platform ve ekosistemimizdeki bu yeniliklerle birlikte Veeam, piyasaya bir kez daha öncülük ediyor. İşletmeler uzun zamandan beri kullanıcı taleplerini karşılamak için çabaladı ancak Veeam Availability Suite v10 ile 242.000’den fazla müşterinin kullanıcılarına zengin, kesintisiz Dijital Yaşam deneyimi sunacak yeni özellikler sunmaktayız ” dedi.


CEVAP VER