Kredi Kayıt Bürosu’ndan Mobil Uygulama

Kredi Notu, Risk Raporu ve Çek Raporu ile finansal riskleri kontrol altına almayı sağlayan ve güvenli ticaretin yolunu açan Kredi Kayıt Bürosu, geliştirdiği mobil uygulama “KKB Mobil” ile raporlara hızlı ve kolay erişim imkanı sunuyor.  

Bankalar arasında kredilerin takip ve kontrolünü sağlamak üzere gerekli bilgi paylaşımını gerçekleştirmek amacıyla dokuz bankanın ortaklığı ile kurulan Kredi Kayıt Bürosu, sunduğu yeni hizmetlerle kurumların olduğu gibi bireylerin de finansal hayatlarına ışık tutmaya ve ticaretin daha kolay, hızlı ve şeffaf olması için çalışmaya devam ediyor.

KKB

Bir süredir  www.kkb.com.tr üzerinden kişilerin kullanımına sunulan Risk Raporu, Çek Raporu ve üçüncü kişi raporları artık mobil cihazlardan da anında görülebilecek. IOS, Android ve Windows 8 için tasarlanan uygulama sayesinde her an, her yerden birkaç saniye içerisinde tüm detayları ile raporlara ulaşılabiliyor.

KKB Mobil uygulaması sayesinde uygulamayı indiren herkes kredi kartları da dahil olmak üzere her türlü  krediye ilişkin toplam limit ve risk bilgilerini, ödemelerinin zamanında yapılıp yapılmadığını görebilecek, tüm bankalardaki kredili hesaplarının detaylarını kontrol edebilecek, hali hazırda ne kadar borcunun olduğunu ve kredi geçmişinin bankalar tarafından nasıl göründüğünü birkaç adımda öğrenebilecek.

KKB_2

KKB Mobil, yurtdışındaki uygulamalardan farklı olarak üçüncü kişi Risk ve Çek Raporu alımını da mümkün hale getiriyor. KKB Mobil üzerinden yapılacak üçüncü kişi rapor talebi, sistem üzerinde kayıtlı cep telefonundan rapor sahibi kişinin onayına bir mesaj ile sunulacak. Üçüncü kişinin onay vermesi durumunda rapor tüm detayları ile anında talep eden kişinin mobil cihaz ekranından görülebilecek. Uygulama ile güvenilir ve şeffaf ticaret her an yanımızda olacak.  

KKB Mobil ile finansal risklerin hızlı ve etkin yönetilmesi için çok önemli bir adım attıklarını belirten Kredi Kayıt Bürosu Genel Müdürü Kasım Akdeniz “KKB Mobil ile bireyler cep telefonlarından anında üye olabilecekken, tüzel kişiler ise, internet şubeden üyeliklerini tamamladıktan sonra üye olabilecekler.

KKB_3

Üyelik sonrası hem şirketler hem de bireyler mobil uygulama sayesinde kendilerine ait çek ve risk raporlarını alabildikleri gibi, üçüncü kişilere ait raporları da aynı uygulamadan talep edebilecekler. Örneğin vadeli ürün satışı yapan bir firma sahibi, alıcıyı yeterince  tanımıyorsa alışveriş anında alıcının onayını alarak cep telefonundan  çek ve risk raporlarını talep edebilir. Bu sayede alacak riskinin yönetimi daha etkin yapılmış olacak ve tahsilat riski azaltılarak olası zararların önüne geçilmiş olacaktır. Bireyler için de aynı imkan mevcut olup, karşı taraf riski alan herkes ilgili kişiden raporunu talep edebilir. KKB Mobil’in en önemli özelliği kişilerin kendi krebilitelerini kolay ve etkin şekilde yönetmelerini, finansal kredibilitelerini kontrol altında tutmalarını sağlamasıdır” şeklinde açıklamada bulundu.

 Accenture : Defans Değil Hücum Oynama Zamanı