Küresel asansör endüstrisi dijitalleşiyor

Küresel asansör endüstrisi dijitalleşiyor

PAYLAŞ

Thyssenkrupp Asansör, bulut tabanlı tahmini bakım çözümü MAX’ın küresel ağına katılmak üzere olan Brezilya’da, sisteme yaklaşık 28 bin asansörün daha eklenmesini bekliyor.

Şebeke şu anda, tüm dünyadaki asansörlerin yaklaşık yüzde 30’unu oluşturan pazarları kapsıyor. Buna ek olarak şirket, yürüyen merdivenler için tahmini bakım sağlamak için MAX çözümünü geliştirmeye devam ediyor.

MAX, asansörler ve yürüyen merdivenlerdeki sensörlerden gerçek zamanlı verileri topluyor ve bunları Microsoft Azure bulutuna göndererek, hangi parçaların bakım gerektireceğini ve bakımın ne zaman gerekli olacağını belirliyor. Sistem daha sonra olası onarım sorunlarını oluşmadan önce belirliyor. Öngörülü modelleme verimliliği artırırken asansör bekleme süresini azaltıyor.

Brezilya’da çalışan 50’den fazla MAX’e bağlı pilot asansör ünitesinden alınan başarılı sonuçlar, hizmetin bölgedeki müşterilere daha geniş bir ölçekte sunulmasını da beraberinde getirecek. thyssenkrupp Asansör ayrıca, İspanya’da yılda 62 milyondan fazla yolcu taşıyan Valencia Metrosundaki 137 yürüyen merdiven ve her yıl yaklaşık 16 milyon insanın yolculuk ettiği Almanya’nın önde gelen havalimanlarından biri de dahil olmak üzere birçok müşteriden, yürüyen merdivenlerine MAX’in yüklenmesi için gelen talepleri değerlendiriyor.

thyssenkrupp Asansör, sektöründe IoT tabanlı bir tahmin çözüm servisini ilk geliştiren şirket olma avantajından yararlanırken Microsoft ile kurduğu ortaklık sayesinde 160 yıllık asansör endüstrisine en son teknolojiyi taşıyor. Asansörler, her gün 1 milyardan fazla yolcu taşıyarak dünyanın en çok kullanılan ulaşım şeklini oluşturuyor.

Microsoft Azure tabanlı Makineden Makineye (M2M) öğrenme yetenekleri, 2015’ten bu yana toplanan verilere dayanılarak geliştiriliyor. thyssenkrupp, global asansör endüstrisine dijitalleşme modelini getiren MAX’ın, asansörün bekleme süresini yüzde 50’ye kadar azaltabileceğini öngörüyor. MAX, şimdiye dek 40 binden fazla müşteri için çalışma süresini en üst düzeye çıkarmayı sağladı.

Sistem ayrıca şu anda İspanya’da kullanıma sunulan yeni ve geliştirilmiş bir müşteri hizmetleri portalını da hizmete sunuyor. Portal, bina yöneticilerinin asansör performansı hakkında gerçek zamanlı bilgilere erişmelerini sağlıyor. Böylece thyssenkrupp bakım mühendisleri, onarım çalışmalarını doğru zamanda ve daha etkili halde gerçekleştirebiliyor.

MAX’ın müşterilerin neye, ne zaman ihtiyaç duydukları konusunda doğru zamanda ve değerli bilgiler sunması ayrıca, thyssenkrupp’un müşteri hizmetlerini daha iyi hale getirebilmesi için servis tekliflerini düzenleyebilmesini sağlıyor.

Mitsubishi Electric, yeni endüstri evresindeki son gelişmelere ışık tuttu


CEVAP VER