Lenovo Legion 2 Pro’nun Özel Fan Sistemi Görüntülendi

Lenovo Legion 2 Pro'nun Özel Fan Sistemi Görüntülendi
Google News Abone Ol

Lenovo Legion 2 Pro hakkında yeni detaylar paylaşıldı. Cihaz, adeta bir mobil gaming PC’sini andırıyor diyebiliriz.

Lenovo, oyun severlere yönelik olarak hazırladığı yeni gaming phone ürünü Legion 2 Pro’yu satışa sunmaya hazırlanıyor. Teknik özellikleriyle dikkatleri üzerine çeken telefon, aynı zamanda yüksek çalışma performansı sonucu oluşabilecek “aşırı ısınma” faktörünü de gelişmiş fan sistemiyle yok etme düşüncesinde.

Legion 2 Pro, bir sürpriz olmazsa 8 Nisan itibarıyla tüm detaylarıyla ilk kez boy gösterecek. Tabii öncesinde gelen pek çok sızıntı ve söylenti detay da var. Aşağıda da görebileceğiniz üzere, ürünün arka tarafında özel bir soğutma – fan sistemi bulunuyor. Hemen yanında da kamera sistemi konumlandırılmış ve “Legion” ibaresi dikkat çekiyor.

Açıkçası akıllı telefonlarda bu tip tasarımsal detaylara pek alışık değiliz. Oyun esnasında, oyunun verdiği heyecan ile bir parmağımız o fana giderse ne olur? Tabii böyle düşünmeniz normal, ama muhtemelen o bölge biraz daha farklı olacaktır. Sadece nasıl bir sistemin olacağına dair ön bilgilendirme yapılıyor diyebiliriz. Merak edilen bir konu ise, fanın çalışma sesinin rahatsızlık uyandırıp uyandırmayacağı. Bunu da ilk testler gelene kadar bilmemiz zor görünüyor.

Lenovo Legion 2 Pro'nun Özel Fan Sistemi Görüntülendi Lenovo Legion 2 Pro'nun Özel Fan Sistemi Görüntülendi

Lenovo Legion 2 Pro’da ne gibi teknik detaylar olacak?

Lenovo Legion 2 Pro’nun 5500mAh pille gelmesi bekleniyor. Bu da saatlerce kesintisiz oyun keyfi anlamını taşıyor. Tabii dediğimiz gibi, kesintisiz oyun deneyimleri neticesinde cihazdaki ısınma düzeyini merak ediyoruz. Öte yandan bu pil, 90 ya da 110w hızlı şarj desteği sunabilir. Bu da oyuncuların fazla beklemeden tekrar tekrar oyun oynayabilmelerine imkân sunacak.

Çipset tarafına baktığımızda, 5nm olarak üretilen Snapdragon 888 5G’den güç alınacak. Bu çipset, an itibarıyla en güçlü çözümlerden bir tanesi. Bunun yanına 12GB RAM ve 16GB RAM seçeneklerini de eklemeliyiz.

Firma, muhtemelen telefonda microSD desteğini sunmayacak ve depolama seçeneklerinde de 128GB’tan başlayıp 512GB’a kadar çıkacak.

Kamera detaylarına bakacak olursak, arka tarafta 64MP ve 16MP ultra geniş açılı olmak üzere iki kamera ve led flash ışığından söz ediliyor. Stereo hoparlörler sayesinde de çoğu zaman kulaklığa ihtiyaç duymadan keyifli deneyimler yaşanabilecek.

>> LG Telefon Pazarından Çekildi. Firmanın Çok Farklı Telefonları Vardı, Peki Ama Niye Böyle Oldu?


CEVAP VER