Lenovo Legion Play: İşte Karşınızda Android’li Mobil Oyun Konsolu

Lenovo tarafından ilginç bir bilginin sızdırıldığı söyleniyor. Buna göre firma, Android temelli bir mobil oyun konsolu hazırlıyor: Legion Play. İşte detaylar.

Lenovo, yakında taşınabilir bir oyun konsoluyla karşımıza çıkabilir. GSM Arena’da yer verilen bilgilere göre firma, Legion Play ismi verilen mobil oyun konsoluyla video oyun pazarına rekabetçi bir giriş yapabilir ve örneğin Valve’ın Steam Deck ve Nintendo’nun Switch ailesine rakip olabilir. Gerçi “rakip olabilir” diyoruz, ama bu en azından şimdilik çok da olası görünmüyor. Zira Valve ve Nintendo, oldukça köklü ve yıllardır oyunculara yönelik ürünler hazırlayan firmalar.

Bilgilere göre Lenovo, bu cihazı aslında geçtiğimiz MWC 2021 etkinliğinde resmen görücüye çıkaracaktı. Ancak bundan vazgeçti ve sebebi de bilinmiyor. Aşağıda göreceğiniz resimler için ise, Lenovo’nun sitesinde kısa süre yayımlandığı ve sonra kaldırıldığı söyleniyor.

Legion Play, Android tabanlı ve bulut destekli bir taşınabilir oyun konsolu olarak tanımlanıyor. Buradan anlayacağımız, ürünün ana sunucuya bağlı olarak çalışacağı ve bu sayede AAA oyunları rahatlıkla çalıştırabileceği. Yani yalnızca mobil platformlar için hazırlanan oyunları değil, aynı zamanda PC için güçlü grafiklerle hazırlanan oyunları da oynama şansımız olabilir. Ürünün Nvidia”nın GeForce Now platformuna destek vereceği de ifade ediliyor.

Lenovo Legion Play: İşte Karşınızda Android'li Mobil Oyun Konsolu

Cihaz, 7 inç değerde ekrana sahip, ki bir mobil konsol için bunun yeterli olduğunu söyleyebiliriz. FHD çözünürlük sunan ekran, 16:9 ve HDR 10 desteğine sahip. Yani karanlık ve parlaklık noktaları daha net görebileceğiz, bu da renk doygunluğu tarafında iyi bir hamle.

Stereo hoparlörler ve tümleşik kontrolcü şemasıyla gelmesi beklenen ürün, aynı zamanda 7000mAh pile sahip olacak. Hızlı şarj özelliği olacak mı, tek şarj ile kaç saat oyun deneyimi sunacak, bu gibi detaylar henüz bilinmiyor.

Lenovo Legion Play, bünyesinde USB Type-C portunu da barındıracak ve bu sayede kolay şarj mümkün olacak. Cihaz, oyunculara yönelik hazırlanan kablolu kulaklıkların kullanımı için 3.5mm kulaklık girişini de barındıracak. Eğer oyun esnasında sesli sohbet etmek isterseniz, bunun için bir de mikrofon olacak, ama kameranın olması beklenmiyor.

> iPad Air 2022 ve iPad Pro 2022 İçin Dikkat Çekici Detaylar Var