Lenovo, abonelik temeline dayanan Truscale altyapı hizmetlerini duyurdu

Lenovo, abonelik temeline dayanan Truscale altyapı hizmetlerini duyurdu

PAYLAŞ
Lenovo, abonelik, Truscale, altyapı hizmetleri

Teknoloji devi Lenovo, BT kaynaklarının kullanıma dayalı, abonelik modeliyle sağlanmasına yönelik yeni bir yaklaşım olan Lenovo TruScale altyapı hizmetlerini tanıttı. Yeni altyapı abonelik hizmeti, müşterilere daha esnek, çevik ve verimli çözümler sağlıyor. 

Lenovo, bir hizmet olarak sunulan ürünü Lenovo TruScale altyapı hizmetlerini duyurdu. Akıllı Dönüşüm alanında bir Fortune Global 500 şirketi olan Lenovo’nun hizmeti ‘Lenovo TruScale’, müşterilerin ekipman satın almalarına gerek olmadan, veri merkezi donanımları ve hizmetlerini şirket içinde veya müşterinin tercih ettiği bir konumda kullanmalarını ve bunlar için ödeme yapmalarını sağlayan, abonelik temeline dayalı bir ürün olarak sunuluyor.

Lenovo Truscale sayesinde:

  • BT kuruluşları, sermaye yatırımı olmadan veri merkezi donanımlarını, yazılım çözümlerini ve hizmetlerini devreye alabilecek ve yenileyebilecek.
  • Müşteriler, bulut teknolojileri benzeri ekonomi sağlayan, esnek, kullanıma dayalı bir modelle kullandıkları kadarını ödeyecekler.
  • Müşteriler, benzersiz ölçüm panosu sayesinde kullanımlarını gerçek zamanlı olarak izleyebilecekler.

Günümüzde işletmeler ve BT yöneticileri, büyümeyi kısıtlamak yerine, büyümeye imkan sağlayan veri merkezi altyapısına ihtiyaç duyuyor. Teknolojinin hızla gelişmesiyle işletmelerin genellikle kaynak, bütçe ve sermaye sınırları dahilinde yeni teknolojileri ve iş yüklerini verimli ve sorunsuz bir biçimde bütünleştirebilme ihtiyacı ortaya çıkıyor. BT çalışanları genellikle inovasyondan çok, yönetim görevleri ve sistemlerin bakımına daha çok zaman ayırıyor. Modern çağın BT çözümlerinin, otomatik güncellemelerle ölçeklenebilir olması gerekiyor. Kaynak yönetiminde dış kaynaktan yararlanarak BT kuruluşları, işlerinde inovasyona odaklanabiliyorlar. IDC’ye göre BT alıcılarının %63’ü, bir BT altyapı sağlayıcısını seçerken esnek ödeme seçeneklerinin veya kullanıma göre ödeme olanağının bulunmasının çok önemli olduğunu ifade ediyorlar.

Lenovo Truscale ile müşteriler donanım veya diğer BT kaynaklarının sermaye sahipliğini hiçbir zaman üstlenmiyor ve işletim giderlerinin bir parçası olarak her ay yalnızca kullandıkları kadarı için ödeme yapıyorlar. Donanım kurulumu, devreye alma, yönetim, bakım ve kaldırmayı da kapsayan bu ürünle birlikte Lenovo’nun ThinkSystem ve ThinkAgile ürün portföyleri sağlanıyor.

Lenovo TruScale minimum kapasite tahsisi gerektirmeyen, gerçek anlamda kullanıma dayalı bir model. Lenovo TruScale Altyapı Hizmetleriyle müşteriler, yalnızca iş yükleri aktif bir biçimde çalıştığında kapasite için ödeme yapıyorlar. Ayrıca iş gereksinimlerine göre kapasite aşağı veya yukarı yönde ölçeklenerek BT altyapısının her zaman doğru boyutta olması sağlanabiliyor. Lenovo’nun benzersiz ölçüm çözümü, müşterinin veri düzleminin dışında kalır ve şirket içi donanım güvenliğiyle bulut benzeri ekonominin avantajlarını bir arada sağlıyor. Aylık fiyatlandırma yapıları basit ve tek faturada ilgili hizmetlerin tümünü (bakım, destek, uzaktan izleme ve sistem durumu) kapsıyor.

Lenovo TruScale müşterileri, müşteri portalı aracılığıyla kullanımlarını sürekli görüntüleyebiliyorlar. Hizmet olarak sunulan Lenovo TruScale ürünü, dünya genelinde Lenovo satış temsilcileri ve kanal ortakları aracılığıyla edinilebiliyor. Lenovo, müşterilerinin ihtiyaçlarına en iyi uyacak şekilde Lenovo TruScale işletme modellerini doğru biçimde boyutlandırmak için stratejik ortaklarla birlikte çalışıyor.

Ulusal Elektronik Tebligat Sistemi altyapı ve operasyonu Pusula iletişim’e emanet


CEVAP VER