1500 TL’ye LG Telefon: Hem De Snapdragon 888’li

1500 TL’ye LG telefon satılıyor. Eğer LG Kore’de çalışıyorsanız, zaten bundan da haberiniz vardır. Gelen  bilgiler, eldeki bazı modellerin çalışanlar için satışa sunulduğu yönünde.

Phone Arena’da yer verilen bilgilere göre LG Mobile, henüz piyasaya sunulmamış ve haliyle bundan sonra da sunulması mümkün olmayan bazı “yeni” modellerini çalışanlarına satıyor.
Bu telefonlardan bir tanesi, firmanın CES 2021 itibarıyla teaser olarak paylaştığı LG Rollable. Bu, ekranın büyüklüğünün ayarlanabileceği, eşine rastlanılmamış bir modeldi.

Bildiğiniz gibi LG, şimdiye kadar tasarımsal anlamda “radikal yenilikler içeren” pek çok telefon hazırlamıştı. Arkası kavisli, deri kaplamalı telefondan tutun da modüler yapıda telefona kadar pek çok model görmüştük.

LG’nin çalışanları için satışa sunduğu bir diğer model ise, LG Rainbow (LG Velvet 2 Pro). Bu telefon, Snapdragon 888 gibi oldukça güçlü bir çipsete sahip. Kısacası onu, “amiral gemisi” olarak nitelendirebiliriz.

6.8 inç değerde FHD+ OLED ekranı bulunan cihaz, aynı zamanda ekranda 120Hz yenileme hızı da sunuyor. Ek olarak 8GB RAM’i ve 128GB dahili depolaması mevcut. Pil değeri ise, 4500mAh ve hızlı şarj özelliği sunuluyor.

Evet, oldukça iyi özellikler, değil mi? Böyle bir amiral gemisini almaya kalksak, 8-10 bin TL arası bir ödeme yapmamız gerekebilir. Oysa bu model, 176 dolar fiyata sahip. Yani TL olarak hesapladığımızda, yaklaşık 1500 TL yapıyor. Telefon pazarına baktığımızda ise, bu fiyata giriş seviyesinde telefon bulmak bile çok zor.

LG, 1500 TL'ye Snapdragon 888'li Amiral Gemisi Telefon Satıyor

1500 TL’ye LG telefon. Eh, fiyat çok iyi, ama haliyle herkese açık bir satış değil bu. Sadece LG Kore çalışanları için geçerli ve kişi başı en fazla 2 adet satın alımla sınırlı.

Firma, bu modeli 3000 bin adet limitli olmak üzere satışa sunuyor ve 2 yıla kadar garantiden söz ediliyor. Tahmin edeceğiniz üzere telefonların tekrar satışı yasak.

Kendi düşüncemizi paylaşmak gerekirse, madem LG’nin telefon pazarından çekilme düşüncesi vardı, son bir hamle olarak herkese yönelik “uygun fiyata üst seviye telefon” satışları gerçekleştirebilirdi. Tabii ki sınırlı sayıda olmak üzere. Hani filmler ve oyunlar için sınırlı sayıda koleksiyonluk sürümler hazırlanır ve “Çabuk davranan satın alır” sistemi vardır ya, işte ona benzer bir sistem kurulabilirdi.

“Peki LG neden telefon pazarından çekilmeye karar verdi?” derseniz…

Bunun cevabı basit. Firma, özellikle Çin menşeli akıllı telefon üreticileriyle fiyatlandırma konusunda rekabet edemedi. Rekabet şartlarının çok zorlaşması sebebiyle de akıllı ev teknolojileri ve elektrikli otomobil parçaları gibi farklı kollara odaklı hareket etmeyi kararlaştırdı.

>> Android 12 Beta, oyun modu ile görüldü: Telefonlarınız uçuşa geçecek