LG, Hangi Telefonlarının Android 12 ve Android 13 Güncellemeleri Alacağını Duyurdu


LG, akıllı telefon pazarından çıkacağını duyurmuştu. Yine de, pek çok modeli için Android güncellemesi vermeyi sürdürecek. İşte o modeller.

LG Mobile, hangi akıllı telefon modellerine Android 11, Android 12 ve Android 13 güncellemelerinin geleceğine dair duyurular paylaştı.

Firma, bildiğiniz gibi yakın zamanda bir açıklama yapmış ve zor rekabet şartları sebebiyle akıllı telefon pazarından çekileceklerini belirtmişti. Yine de firma, bir süre daha pek çok akıllı telefonu için güncelleme vermeye ve müşterilerinin yanında olmaya devam edecek.

LG-Almanya, daha evvel verdiği bilgide, LG Velvet’e Android 11 güncellemesinin geleceğini belirtmişti. Şimdi aynı kaynaktan yeni bilgiler de geldi. Buna göre:

LG Velvet 4G, G8X, G8S, Wing, K42 ve K52 için Android 11 güncellemeleri yayınlanacak.

Aşağıdaki tablodan da görebileceğiniz üzere, en erken bu senenin 3. çeyreği itibarıyla LG Velvet 4G’ye güncelleme gelecek. Diğer modeller için yılın son çeyreği işaret ediliyor ve şu an test süreçleri devam ediyor. Öte yandan bir haber de LG-Kore’den geldi.

LG, Hangi Telefonlarının Android 12 ve Android 13 Güncellemeleri Alacağını Duyurdu

LG-Kore de bir liste paylaşarak hangi modellere Android 12 ve 13 güncellemelerinin geleceğini duyurdu.

Görünüşe göre pek çok model için Android 12 güncellemesi gelecek. Android 13 güncellemesi ise, daha az sayıdaki telefona gelecek.

Wing, Velvet ve Velvet 4G, Android 13 güncellemesi alacak telefonlar. Diğerleri için Android 12’nin gelmesiyle birlikte yolun sonu görünecek diyebiliriz.

LG, Hangi Telefonlarının Android 12 ve Android 13 Güncellemeleri Alacağını Duyurdu

Firma, neden akıllı telefon pazarından çekilme kararı aldı?

Firma, özellikle amiral gemisi modellerinde denediği radikal tasarım tercihleri sebebiyle ön plana çıkan bir markaydı. Bundan birkaç sene öncesine gittiğimizde, “fiyat-performans” odaklı hazırladığı pek çok model de vardı. Ancak özellikle Çinli üreticilerin küresel çapta pazara adım atması ve “daha uygun” fiyat seçenekleri sunması, firma da dahil pek çok üreticiyi zor durumda bırakmıştı. Bu sebeple de firma, akıllı telefon pazarından çıkmaya karar verdi.

Şirket, bundan sonra elektrikli otomobil parçaları, yapay zekâ ve akıllı ev teknolojileri üzerine odaklı hareket ederek sektördeki yeni fırsatları kovalama amacını taşıyor.

>> Samsung Galaxy Z Fold3 ve Galaxy Z Flip2, Bu Tarihte Satışa Sunulabilir


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here