Mark Zuckerberg Hakkında Bilinmeyen Herşey: İşte Duyunca Şaşıracağınız Özellikleri

Mark Zuckerberg'in Facebook imparatorluğu

Mark Zuckerberg hakkında bilinmeyen birçok detay var. Hadi gelin Facebook kurucusu olan bu adamın bilinmeyen yönlerine ışık tutalım.

Birçok kişi onu Facebook şirketinin kurucusu ve dünyanın en zengin insanlarından bir tanesi olarak biliyor. Onun aslında hiç tahmin edilemeyen ilginç bazı özellikleri var.

Yurt arkadaşları ile birlikte bir sosyal medya sitesi kuran Mark Zuckerberg şu anda adeta bir imparatorluk yönetmekle meşgul. Kendi şirketinin çatısı altında Instagram ve WhatsApp gibi dünya devleri bulunuyor. Dünyanın en zengin insanları listesinde her zaman için ilk 10 sırada yer alan bu adam açıkçası pek doymak nedir bilmiyor.

Mark Zuckerberg hakkında bilinmeyen detaylar: Büyük teklifleri reddetmesi ve ucuz arabalara binmesi

Mark Zuckerberg ile ilgili en ilginç detaylardan birisi de Facebook kurulduktan sonra yapılan teklifler ile ilgiliydi. Özellikle Yahoo, Facebook şirketinin peşine düştü. O sıralar kendisine 1 milyar dolarlık teklif götürüldü. 2006 yılında yapılan bu teklif Facebook kurucusu tarafından kabul edilmedi. O dönem için aylık 20 milyon dolar gelir ve 9 milyon kullanıcı bulunuyordu.

Mark Zuckerberg hakkında bilinmeyen

Birçok milyarder genellikle fazlasıyla lüks düşkünü olabiliyor. Pahalı arabalar ise bunun en önemli kanıtlarından bir tanesi kendisi milyon dolarlık spor arabalar yerine daha çok standart klasik araçlara günlük hayatında yer veriyor. Honda fit ve Volkswagen Golf araçları en büyük favorileri arasında yer alıyor.

Mark Zuckerberg servetinin büyük bölümünü bağışladı

Dünyanın en zengin insanlarından bir tanesi olan Facebook kurucusu, servetinin çok önemli bir bölümünü bağışladı. 2015 yılında Giving Pledge Vakfı ile anlaştı. Bu vakıf kar amacı gütmüyor ve zenginlerin servetlerini karşılıksız bir şekilde hayır kurumlarına başlamalarını hedef alıyor.

Tüm bunlara ek olarak onun maaşının sadece 1 dolar olduğunu söyleyelim. 2012 yılında yeni bir karar alarak 500 bin dolar olan maaşını 1 dolar seviyesine kadar geriletti. Ayrıca eşiyle bekarlığa veda partisinde tuvalet sırası beklerken tanıştı. Peki sizin onunla ilgili en ilginç bulduğunuz detay ne?

İlgili Haberler:

>> Instagram, Filistin Destekçisi İçeriği Sansürlemekle Suçlandı

>> Instagram Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır: Instagram Hesap Kapatma 2021