MIUI 12 güncellemesi çok sevilecek özellik ile geliyor


Xiaomi ve Redmi modelleri için yakında yayınlanacak olan MIUI 12 güncellemesi çok sevilen bir özellik ile gelecek. İşte o özellik.

Xiaomi, Android 10 ve 11 tabanlı MIUI 1 sürümünü Nisan ayında Çin’de tanıtmıştı. Daha sonra Mayıs ayında küresel bir lansman düzenleyen Xiaomi, yeni arayüzünü tüm dünyaya ilan etmişti. MIUI sürüm yükseltmesi çeşitli yeni özellikler ve güncellenmiş kullanıcı arayüzü özelliğini sunsa da, şirket arada bir güncellemeler ile şık özellikler eklemeye devam ediyor. Yakın zamanda MIUI 12 Global Stable’a eklenen yeni bir özellik, tüm sistem sesini ayarlamak yerine birden fazla uygulama aynı anda ses çaldığında sesi ayrı uygulamalar için ayarlamayı mümkün kılıyor.

Peki, bu özellik nasıl çalışıyor? Örneğin Twitter’da gezinirken bir video izlerken ses tam seste başlamasını isteyebilirsiniz. Ancak Twitter’dan çıkıp Spotify’a geçtiğinizde sesin otomatik kısılması şu anki sürümde mevcut değil. İşte tam da bu noktada MIUI Sound Assistant burada devreye giriyor.

Birden Çok Uygulamada Medya Ses Seviyesini Kontrol Etmek için Ses Yardımcısı nasıl etkinleştirilir?

Yeni özellik, Ayarlar -> Ses ve titreşim -> Ses Asistanı bölümü altında etkinleştirilebiliyor. Ayrıca birden çok uygulamada medya sesini değiştirmek bu ekrandan mümkün.

MIUI 12

Medya oynatma sırasında ses göstergesini kullanarak ses seviyesini ayarlarken ekranın sol tarafında ek bir dairesel ekran düğmesi açılacak. Bu dairesel düğmeye dokunduğunuzda, cihazınızda ses çalan çeşitli uygulamalar için ses ayarı geçişlerine yönlendirileceksiniz.

Bu özelliği yalnızca Android 10 tabanlı MIUI 12.0.3.0 çalıştıran Redmi K20 Pro modelinde yer alıyor. Bu nedenle Mi / Redmi / POCO modellerine de bu özelliğin kesinlikle geleceğini söyleyebiliriz.

Xiaomi’nin bu özelliği gelecekteki güncellemelerle daha fazla cihaza getireceğini umuyoruz. MIUI 12’nin resmi dağıtımı ise 2021’in ilk çeyreğinde başlayacak. Bir dizi Xiaomi ve Redmi modeline gelecek olan yeni güncelleme, özelleştirme açısından kullanıcılara bir çok yenilik sunacak.

Çinli teknoloji devinin her uygulama için ayrı ses seviyesini belirleme imkanı sunması oldukça kullanışlı olacak. Özellikle bir anda patlayan ve çevreyi rahatsız eden sesler MIUI Sound Assistant  özelliği ile tarih olacak gibi görünüyor.

İlgili Haberler

Xiaomi Yeni Oyuncu Monitörü “Abi Bu Ne Ya” Dedirten Fiyatlarla Geliyor

Xiaomi Mi 10T Türkiye’de satışa sunuldu


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here