Modacı John Herrera ile Epson teknolojisi podyumda

Modacı John Herrera ile Epson teknolojisi podyumda

PAYLAŞ

Ödüllü tasarımcı John Herrera, Londra Moda Haftası 2017 kapsamındaki defilesinde sunduğu koleksiyonu Epson yazıcılarıyla oluşturdu.

Nesli koruma altında olan, Filipinler’de yaşayan büyük kartal Aguila’dan ilham alınarak yaratılan 30 parçalık John Herrera koleksiyonunun dijital baskıları Epson’un SureColor F Serisi tekstil yazıcıları ile yapıldı.

John Herrera : Epson olmasaydı koleksiyon yetişmezdi 

John Herrera - Defile Genel Görsel

Epson ile gerçekleştirdiği işbirliğinden heyecan duyduğunu belirten ünlü modacı Herrera; “Dijital baskı ile yaratabileceklerinizin sınırı yok. Normalde tasarımcılar el boyaması kullanırlar, 3D efekti vermek için belirli parçalar kumaşın üzerine dikilir ve sonrasında defalarca giyilmesi ve sergilenmesi pek mümkün olmaz. Dijital baskıya yarattığımız koleksiyon ise gerçek hayatın içinde çok rahat yerini alıyor. Epson’un dijital tekstil yazıcısı olmasaydı ve el boyaması yapmak zorunda kalsaydım bu kadar kısa sürede bu çalışmayı yetiştirmem mümkün olmazdı” dedi.

Epson’un tekstil yazıcılarıyla istenilen tasarımın birebir ortaya çıkmasını sağlayan teknoloji, kumaş ve materyal atığını da minimize ediyor. Epson’un geliştirdiği PrecisionCore baskı kafası sayesinde renkler istenilen canlılıkta ve tasarımdaki en ince detaylar ayrıştırılabilir şekilde ortaya çıkıyor.

İşletmelerin geleceği bulut tabanlı hiper bağlanabilirlik


CEVAP VER