Netaş Health 5G konsorsiyumuna girdi!

Netaş

Netaş, yeni nesil sağlık teknolojileri için AB’nin Health 5G konsorsiyumuna girdi. Peki, Netaş Health 5G konsorsiyumunda neler yapacak?

Netaş, odaklandığı sektörler arasında yer alan sağlıkta dijital dönüşüme liderlik ediyor. Başta şehir hastaneleri olmak üzere sağlık sektöründe birçok kuruluşun akıllı teknolojik altyapısını kuran Netaş, sektörün geleceğini kurgulayan global bir konsorsiyumun kurucularından oldu. 

Netaş bulut teknolojileri, IoT ve dijital dönüşümündeki uzmanlığı ve sağlık sektöründeki deneyimi ile AB’nin Health 5G konsorsiyumunda yerini aldı.

Sağlık sektöründe acil ve evde bakıma dair akıllı altyapı sistemleri geliştirmek üzere kurulan konsorsiyumda Netaş, sağlık hizmeti veren firmaların sensörlerinden gelen verileri bulutta toplayarak IoT platformu ION’da işleyip anlamlı hale getirecek.

Netaş Ar-Ge Genel Müdür Vekili Bülent Kemal Mutlu, “Health 5G’ye katılarak AB’nin. yeni nesil sağlık içerikleri araştırma konsorsiyumunun kurucuları arasında yer aldık.” dedi.

Netaş, üstlendiği yerli ve global projelerle sağlık sektörünün dijital dönüşümüne liderlik ediyor. 

800’ü aşkını Ar-Ge’de olmak üzere 2 binden fazla çalışanı ile Türkiye’yi geleceğin bilişim ve dijital. dönüşüm dünyasına hazırlamaya devam eden Netaş, dünyanın pek çok ülkesinden 32 kuruluş tarafından oluşturulan Health 5G konsorsiyumunun da kurucuları arasında yer alıyor.

OPPO ve Ericsson 5G laboratuvarı için güçlerini birleştirdi

Sağlık sektöründe acil ve evde bakıma dair akıllı altyapı sistemleri geliştirilen proje kapsamında Netaş, sağlık hizmeti veren firmaların sensörlerinden gelen verileri bulutta toplayarak IoT platformu ION’da işleyip anlamlı hale getirecek.

Netaş Ar-Ge Genel Müdür Vekili Bülent Kemal Mutlu; “Bir kalp krizi halinde nabızda anormallik fark edilip, ION üzerinden aciliyet tespit edilecek ve acil yardım ekiplerine haber verilecek. Sağlık sektörünün geleceğini kurgulayan projenin, 2021 yılına kadar devam etmesi öngörülüyor. Netaş olarak, teknoloji alanında yeni ufuklar açarak Türkiye’yi bölgenin yüksek teknoloji merkezi haline getirme hedefine doğru yürümeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.