Nokia C12 Uygun Fiyatıyla Piyasaya Sürüldü!

Nokia C12

Nokia C12 modeli, giriş segment bir akıllı telefon olarak piyasaya sürülüyor. İşte uygun fiyatlı yeni akıllı telefonun fiyatı ve sunduğu özellikler.

Telefon pazarında bir zamanlar ortalığı kasıp kavuran Nokia, bir süredir istediği ivmeyi, yeterli çabalarına rağmen, yakalayamıyor. Çinli dev markaların önde geldiği akıllı telefon pazarında HMD Global’in satın aldığı Nokia, son zamanlarda çıkarttığı modeller ile ne yazık ki eskisi kadar rağbet görmüyor. HMD Global’in yakın zamanda tanıtacağı yeni Nokia modeli hakkında bilgiler edinildi. HMD Global’in yeni modelinin ismi de belli oldu. Giriş seviyesi olarak karşımıza çıkacak modelin temel özellikleri sızdırıldı. İşte uygun fiyatıyla kullanıcıların karşısına çıkacak. İşte yakında Global lansmanının de gerçekleşmesini beklediğimiz Nokia C12 modelinin fiyatı ve sunduğu özellikler.

Nokia C12 Uygun Fiyatıyla Piyasaya Sürüldü!

HD+ çözünürlüğe sahip bir LCD olan 6,3 inçlik bir ekran ile gelen yeni Nokia modeli, ekran tarafında pek de üstün özellikler sunmayı amaçlamıyor. Günü kurtaracak özellikler ile gelen modelin, genel olarak giriş segment modeller arasında rekabet edeceğini biliyoruz. Unisoc SC9863A1 yonga setine sahip olan model, bu yonga setini 2 GB RAM ile destekleyecek. 2 GB RAM‘i yetersiz bulan kullanıcılar için ise, yeterli olacağını söyleyebiliriz.

Çünkü 2 GB sanla RAM desteğini de bulunduruyor. İçerisinde bulundurduğunu Andorid Go Edition ise 1 GB RAM’e kadar çalışabiliyor. Bu yüzden Nokia C12’nin, beklentilerin fazlasını sunduğunu söyleyebiliriz. Tasarım ayrıntılarına baktığımızda ise hem arkada hem de önde birer kamera yer alıyor. Arka tarafta bulunan kamera 8 MP çözünürlüğü ile karşımıza çıkıyor. Ön kamer ise 5 MP çözünürlüğünde olacak. Performans tarafında beklentileri karşılayıp karşılamayacağı henüz belli olmasa da 100 dolarlık bir telefona göre yorum yapmak gerekiyor.

Nokia C12

3.000 mAh pil ile gelen model, 5W hızlı şarj desteği ile geliyor. 2 GB RAM ve 64 GB dahili depolama alanına sahip versiyonunun 120€’dan satışa sunulacağını belirtelim. Genel olarak fiyatını değerlendirdiğimizde Türkiye’de benzer fiyat etikti ile satışa sunuşla modellerin, orta segment olarak adlandırıldığını biliyoruz. Bu yüzden piyasadaki modellere göre biraz daha pahalı bir model olduğunu görmekteyiz.

İlgili Haberler

>> Apple’dan Uygun Fiyatlı Karma Gerçeklik Gözlüğü mü Geliyor?