Nokia ve Red Hat, Sınıfının En İyisi Telekomünikasyon Çözümleri İçin Bir Arada!

Red Hat artık Nokia’nın geliştireceği, test edeceği ve sunacağı ana ağ uygulamalarındaki birincil referans platformu olarak yer alacak. Hizmet sağlayıcıları, Red Hat’in fiziksel donanım, sanallaştırılmış ve genel bulut dağıtım seçenekleriyle birlikte Nokia’nın ana ağ yazılımına odaklanarak yaptığı uzun süreler boyunca kullanılabilecek geliştirmelerden ve liderliğinden yararlanacak.

Nokia ve açık kaynak çözümlerinde dünya lideri Red Hat, Nokia’nın ana ağ uygulamalarını Red Hat OpenStack Platform ve Red Hat OpenShift ile sıkı bir şekilde entegre etmek için anlaşmaya vardı. Bu anlaşma kapsamında Nokia ve Red Hat mevcut Nokia Container Services (NCS) ve Nokia CloudBand Infrastructure Software (CBIS) müşterilerini desteklerken ve geliştirirken müşterilerin zaman içinde Red Hat platformlarına geçiş yapması için bir yol oluşturacak. Ek olarak Nokia, kapsamlı ağ portföyünü daha hızlı geliştirmek ve test etmek için Red Hat’in altyapı platformlarından faydalanacak.

Nokia müşterileri doğrudan Nokia tarafından desteklenmeye devam edecek ve bu sırada Red Hat de Nokia’ya devam eden geliştirmelerde ve hizmetlerde destek sunarken Nokia NCS ve CBIS için de gelişmiş bakım imkanı sağlayacak. Müşterilerin bulut stratejisi geliştikçe Red Hat ve Nokia da Red Hat’in platformlarına geçiş yapmak isteyen müşteriler için sorunsuz bir yol sunacak. Ek olarak belirli Nokia bulut altyapısı ekipleri de müşterilerine Nokia adına yol haritasını sürekli geliştirmek, dağıtım hizmetleri ve destek sağlamak için Red Hat’e geçiş yapacak.

Nokia ve Red Hat, Sınıfının En İyisi Telekomünikasyon Çözümleri İçin Bir Arada!

Servis sağlayıcıları 5G ile ana ağ, açık RAN, çoklu erişimli sınır bilişim (MEC) ve uygulama modernizasyonu gibi fırsatları keşfederken uygulamaları ve hizmetleri kendi seçtikleri altyapı ve konum üzerinde dağıtmak için daha fazla esnekliğe ve seçeneklere ihtiyaç duyuyor. Bu da ekosistem arasındaki entegrasyonu ve ekosistem üyelerinin birlikte çalışabilmesini kritik hale getiriyor. Bu iş birliğiyle:

Nokia, ana ağ uygulamalarını geliştirirken, test ederken ve müşterilerine sunarken Red Hat’i birincil bulut altyapı platformu olarak konumlandıracak.

Nokia, ana ağ uygulamalarını Nokia NCS ve CBIS platform hizmetleri üzerinde desteklemeye devam edecek.

Nokia’nın ana ağ uygulamaları Red Hat OpenStack Platform ve Kubernetes’ten güç alan öncü hibrit bulut uygulama platformu Red Hat OpenShift ile sıkı bir şekilde entegre edilecek.

Nokia ana ağ bulut yerlisi ağ fonksiyonlarını (cloud-native network functions, CNF) ve sanallaştırılmış ağ fonksiyonlarını (virtualized network functions, VNF) Red Hat OpenShift ve Red Hat OpenStack Platform üzerinde sertifikalandıracak. Bu sırada müşterilere Amazon Web Services, Google ve Microsoft gibi fiziksel donanım, sanallaştırılmış ve genel bulut telekom altyapısı hizmetleriyle devreye alma seçenekleri sunacak.

İlgili Haberler

>> iPhone 15 Serisi Sızdırıldı: Türkiye’de Ateş Pahası Olacak!