Nothing Ear 1: OnePlus Ortak Kurucusu, Özel Bir Kulaklıkla Geliyor


Nothing Ear 1 için hazır mısınız? Daha evvel görmediğimiz kadar farklı bir gerçek kablosuz kulaklıkla karşılaşabiliriz.

OnePlus firmasının ortak kurucularından olan Carl Pei, yakın zamanda yeni bir teknoloji firması kurmuştu. Nothing isimli firma (İsim itibarıyla bana Elon Musk’ın Boring Company’sini hatırlattı), yakında ilk ürünüyle teknoloji severleri selamlamaya hazırlanıyor. Ne mi o? Görünüşe göre bir gerçek kablosuz kulaklık.

Firma, bir süre önce verdiği bilgilerde, “gerçek kablosuz kulaklık” olarak nitelendirilen bir ürün üzerinde çalıştığını duyurmuş ve bir de konsept görsel paylaşmıştı. Görseli aşağıda da görebilirsiniz. İsmi ise şu an için Nothing Ear 1.

Nothing Ear 1, transparan ve Bullseye stilin birleşiminden oluşan bir tasarıma sahip olabilir. Ürünün tasarımından sorumlu en yetkili kişi olarak Tom Howard ön plana çıkıyor, ki Teenage Engineering firmasıyla bir partnerlik antlaşması imzalandığını da belirtelim.

OnePlus Kurucusu, Özel Bir Kulaklıkla Boy Göstermeye Hazırlanıyor: Nothing Ear 1

Tasarım tarafı, rakip ürünlere kıyasla radikal farklılıklar sunacak gibi duruyor, ki bu bile pek çok kullanıcının dikkatini çekecektir. Haliyle en önemli konular ise, kullanım konforu ve ses kalitesi.

Firma yetkilileri, şu üç detaya önem verdiklerini de ifade ediyor: “Hafiflik, zahmetsizlik ve zamansızlık.”

Firma, yakın dönem moda detaylarını da göz önünde bulundurarak genç kullanıcı kitlesini hedefleyebilir.

Yine de, şu an gösterilen konsept görsel ve bahsedilen detaylar neticesinde final ürününün nasıl görüneceği henüz netleşmedi.

Üründe derin bass sistemi olacak mı, dokunmatik kontroller ne kadar çeşitli olacak, aktif gürültü engelleme sistemi olacak mı ve pil detayları neler olacak, bunlar da şimdilik merak konusu.

Son not olarak, Nothing Ear 1’in muhtemel tanıtım döneminden de söz edelim. Yeni gelen bilgilerde, bu kulaklığın haziran ayında gerçekleştirilecek özel bir etkinlik ile görücüye çıkarılacağı ifade ediliyor.

OnePlus akıllı telefonun ilk çıktığı dönemi hatırlayacak olursak, “Uygun fiyata en iyi teknik detayların sunulması” amacı vardı ve böylece OnePlus telefonlar için “Amiral gemisi katilleri” yakıştırması yapılırdı. Belki de aynı şeyi gerçek kablosuz kulaklık pazarında yapmak istiyorlardır şimdi de, olamaz mı?

>> Facebook, Artık Siz Paylaşmadan Önce Soracak: Okudunuz mu?


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here