Nutanix, özel bulut sistemleri için yeni BT otomasyon sistemini duyurdu

Nutanix, özel bulut sistemleri, BT otomasyon sistemi, bulut

Bulut bilişim markası Nutanix, Nutanix hiper-bütünleşik altyapı (HCI) platformunu, bulut tabanlı kritik iş akışlarının otomasyonunu mümkün kılacak ServiceNow BT Operasyon Yönetimi çözümleriyle entegre ettiğini duyurdu.

.

Bu entegrasyonla birlikte, ServiceNow müşterileri sadece Nutanix HCI ortamını otomatik olarak keşfetmekle kalmayacak; aynı zamanda Nutanix tarafından desteklenen IT hizmetlerine de erişim sağlayabilecekler. Öte yandan kişisel bulutlarındaki Nutanix HCI ile ilgili kritik konularda doğrudan bildirimler alabilecekler.

Günlük ve sıradan BT görevlerinin otomasyonu; işletmelerdeki dijital dönüşümü ivmelendirmek ve rahatlatmak için esastır. En çok gereken hizmet ve iş akışlarını otomatik hale getirmek; BT ekiplerinin bu tip servislere ayırdıkları zamanı azaltmasına yardımcı olurken veri merkezi içinde genel bulut benzeri bir deneyim sunmaya, rekabetçi farklar yaratmaya ve stratejik planlamaya odaklanmalarına imkan tanır.

Nutanix tarafından yaptırılan ve dünyanın her yerinden 2.650 BT yetkilisinin katılımıyla gerçekleşen Vanson Bourne anketinde; katılımcıların tamamına yakını (yüzde 98) kendi organizasyonları için BT otomasyonunun önemli olduğunu söylerken; yüzde 56’sı ise bunun “son derece önemli” olduğunu vurguladı. Buna ek olarak, Gartner’a göre “2022 yılına kadar akıllı altyapı; birleştirilebilir tümleşik sistemlerin ve HCI’ın yüzde 60’ına altyapı makine öğrenimi, analitik ve IT operasyonları için yapay zekayı (AIOps) bir yazılım olarak sağlayacak.”

ServiceNow’la gerçekleştirilen BT Operasyon Yönetimi çözümleri entegrasyonu sayesinde Nutanix müşterileri:

  • ServiceNow ITOM Discovery özelliği sayesinde, otomatik olarak Nutanix özel bulut ortamlarını keşfedebilecek. Bu da BT operatörlerine, HCI kümeleri, bireysel sunucular, sanal makine (VM) örnekleri, depolama havuzları ve onlarca başka yapılandırma parametresi ve uygulama merkezli metrikler de dahil olmak üzere, Nutanix’in mevcut kaynaklarına uçtan uca görülebilirlik sağlayacak.
  • ServiceNow kullanıcılarına self-servis özelliklerini sunabilecek ki böylece Now Platform’da hizmet kataloğu ögeleri şeklinde yayınlanmış olan Nutanix Calm aracılığıyla uygulamaları hızla hazırlayabilecek, yönetip ölçeklendirebilecekler. Nutanix Calm eklentisine ServiceNow Store’dan ulaşılabiliyor.
  • Prism Pro içinde yerleşik olarak bulunan Nutanix’in X-Play otomasyon motoru entegrasyonu araçlığıyla; Nutanix tabanlı özel bulut işlemlerini daha iyi yönetebilecek. ServiceNow’daki yeni X-Play mekanizması ile BT yetkilileri, kendi ekiplerini Nutanix-destekli özel bulut ortamlarındaki sorunlar ve uyarılar hakkında bilgilendirmede (sunuculardan birinin güç kaybına uğraması veya bir server’ın kapasite aşımına uğraması gibi) ServiceNow ITSM hizmetinden yararlanabilecek.

Epson’dan 40 milyonuncu Tanklı Yazıcı satışı


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here