OpenAI GPT Store Lansmanı 2024’e Ertelendi: Kullanıcılar Özel GPT Modelleri ile Para Kazanacaklar

OpenAI GPT Store

OpenAI GPT Store Lansmanı ile alakalı yeni gelişmeler yaşanıyor. OpenAI, ChatGPT için planlanan GPT Store’unun açılışını ertelediğini duyurdu. Bu mağaza, kullanıcıların özel GPT modelleri geliştirmelerine ve bu modelleri sunarak para kazanmalarına olanak tanıyacak.

OpenAI, önceki planlara göre GPT Store’u 2024’e ertelediğini açıkladı. Şirket, bu mağazanın, kullanıcıların kendi GPT modellerini geliştirmelerini ve diğer kullanıcılara sunmalarını sağlayarak bir sosyal platform yaratmayı hedefliyor. OpenAI, bu mağaza aracılığıyla kullanıcıların GPT modellerine erişebileceklerini belirtiyor.

OpenAI GPT Store Lansmanı | Beklenmeyen Olaylar ve Gecikme

Geçtiğimiz haftalarda OpenAI, DevDay konferansında GPT Store’u duyurmuş ve Aralık ayında faaliyete geçmeyi planladığını belirtmişti. Ancak, şirketin yaptığı son açıklamada, beklenmedik olaylar nedeniyle bu tarihin ertelendiği ifade edildi. Detaylı bilgi verilmese de, OpenAI CEO’su Sam Altman’ın görevden alınması ve ardından tekrar şirkete dönmesinin bu gelişmeye etki etmiş olabileceği düşünülüyor.

OpenAI GPT Store

GPT Store, kullanıcıların GPT modellerini paylaşmaları ve bu paylaşımlardan gelir elde etmeleri için kilit bir platform olacak. OpenAI, Store aboneliklerinden elde edilen geliri popüler geliştiricilerle paylaşmayı planlıyor. Bu, kullanıcıların daha fazla içerik üretebilmelerini ve bu sayede daha geniş bir kitleye ulaşmalarını sağlayacak.

OpenAI GPT Store Geliştiricilere Yeni Güncellemeler Vaat Ediliyor

OpenAI, GPT Store erteleme duyurusunun yanı sıra geliştiricilere ChatGPT için “harika güncellemeler” sunacaklarını belirtti. Ancak, bu güncellemelerin GPT Store’un ertelenmesinin bir parçası olup olmadığı hakkında henüz bir bilgi bulunmuyor.

Peki siz tüm bu yaşanan gelişmeler hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünden fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> 2024 Yılı Veri Merkezi Trendleri! Yapay Zeka ve Sürdürülebilirlik Ön Plana Çıkıyor