OpenShift Dedicated artık Google bulut platformunda

OpenShift Dedicated artık Google bulut platformunda

PAYLAŞ

Dünyanın lider açık kaynak çözümleri sağlayıcısı Red Hat, OpenShift Dedicated ürününün Google Cloud Platformunda kullanılabilir hale getirildiğini duyurdu.

Bu da, Red Hat’in ödüllü konteyner platformunun, OpenShift Dedicated on Google Cloud Platform üzerine alınarak, uygulama kurmak, tanıtmak ve yönetmek isteyen kurumsal müşterilere, yönetilen bir hizmet olarak sunulması anlamına geliyor. Google Platform üzerindeki OpenShift Dedicated sayesinde kullanıcılar, Red Hat’in derin kurumsal deneyiminden faydalanarak konteynere geçişlerini, Kubernetes’i ve bulut yerlisi uygulama şablonlarını hızlandırabiliyorlar. Kullanıcılar ayrıca Google’ın küresel, konteynerlere uygun altyapısından faydalanabiliyor ve Google’ın veri analitiği, makine öğrenme, hesaplama, network ve depolama hizmetleri ekosistemiyle ürünlerini zenginleştirebiliyorlar.

Red Hat, konteynerlere ve bulut yerlisi uygulama şablonlarına geçen ama idari ve operasyonel yönetim görevlerinden ziyade uygulama geliştirme ve kurmaya odaklanmak isteyen müşterilerine hız kazandırma hedefiyle Aralık 2015’te OpenShift Dedicated’i tanıttı. OpenShift Dedicated ile Red Hat, endüstri lideri destek veriyor ve OpenShift Dedicated yönetimiyle hizmet sağlayıcı rolünü üstlenerek müşterilerinin değerli zamanını ve kaynaklarını en iyi şekilde kullanmalarına yardımcı oluyor.

OpenShift Dedicated, Red Hat OpenShift Konteyner Platformu (kurumsal ölçekte, müşteri tarafından yönetilen platform) ile aynı kod temeli üzerine kuruluyor ve müşterilerin genel ve özel bulut üzerindeki iş yüklerini kolayca taşımalarını sağlıyor. Kullanıcıların konteyner faaliyetlerini kolaylaştırmayı hedefleyen OpenShift Dedicated (OpenShift portföyünün tümüyle birlikte), Red Hat’in güvenilir ve kendini kanıtlamış kurumsal Linux platformu Red Hat Enterprise Linux’u temel alan daha emniyetli bir kurumsal konteyner platformu olarak geliyor.

OpenShift Dedicated on Google Cloud Platform şunları içeriyor:

  • Tek kullanıcı ayrışması, 100GB SSD tabanlı kalıcı depolama özellikli kaynak havuzu, 48TB network iop ve konteyner tabanlı uygulamalar kurmak için altı nod.
  • VPN ve Google Virtual Private Cloud –VPC- Sanal Özel Bulut) işlevleri kullanarak bulut ortamlarına daha güvenli erişim sağlamak ve kişiselleştirmek isteyen müşteriler için idari ve güvenlik kontrolleri.
  • Red Hat JBoss Middleware konteyner hizmetlerine erişim, OpenShift üzerinde geliştirilmiş ve kurulmuş uygulamalardan gelen iş süreç yetenekleri ve entegrasyon.
  • Dünya genelinde altı Google bölgesinde bulunma özelliği.
  • Google Cloud PubSub, Google Big Query ve Google Cloud Big Table dahil Google Bulut hizmetleriyle entegrasyon.

Bu yeteneklere ek olarak Red Hat ayrıca, konteyner iş yüklerini taşımak, sürekli teslimata ve DevOps süreçlerine geçmek ve OpenShift Dedicated on Google Cloud Platform ile mikroservis tabanlı uygulamalar geliştirmek isteyen müşterilerine yardımcı olmak için profesyonel hizmetler sunuyor. Buna ek olarak Red Hat Açık İnovasyon Laboratuvarları ve Red Hat Danışmanlık atölyeleri ise Red Hat müşterilerinin, dijital dönüşüm girişimleri için yol haritası çizmelerini, uzman Red Hat teknik danışmanlık hizmetleri almalarını sağlıyor.

OpenShift Dedicated on Google Cloud Platforma, geçerli bir Red Hat OpenShift Konteyner Platform aboneliği olan kullanıcılar kolayca ulaşabiliyor.

Dell, Wyse 5060 ince istemcisini tanıttı

CEVAP VER