Oppo A54, lansman öncesi sızdırıldı: Türkiye’de yok satar!

oppo a54

Oppo A54 modeli, uygun fiyatı ve diğer tüm özellikleri ile, tanıtıma günler kala sızdırıldı. İşte yeni model hakkında ortaya çıkan tüm detaylar.

Geçtiğimiz ayın son günlerinde tanıtılan Oppo A54, günler sonra piyasaya sürülecek. Orta segment bir cihaz olarak karşımıza çıkacak modelin fiyatı da belli oldu. Tanıtımda bir fiyat açıklanmıştı fakat bu fiyatın kesinliği konusunda şüpheler mevcuttu. İlk olarak Hindistan’da piyasaya sürülecek modelin, fiyatı kesinleşti. Söz konusu modelin Türkiye’ye geleceği de düşünülüyor. MediaTek Helio P35 yongası ve uygun fiyatı ile ilgileri toplayan yeni cihaz hakkında işet ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Oppo A54, Hindistan’da satışa sunulacak

Oppo, Hindistan’da iki farklı model piyasaya sürmek üzere hazırlanıyor. 10 Nisan tarihinde Oppo A54 modelini göreceğiz. 1 gün sonra ise A74 5G modeli satışa çıkacak.

Oppo A74 5G modelinin fiyatı resmileşti. Açıklamalara göre yeni model 370 dolarlık bir fiyat etiketine sahip olacak. Fakat A54 modelin baktığımızda ise, Oppo tarafından herhangi bir fiyat açıklaması gelmediği görülüyor. Güvenilir kaynaklar tarafından yeni modelin fiyatı sızdırıldı.

İddialara göre yeni model 3 farklı depolama seçeneği ile sunulacak ve 180 dolarlık bir fiyattan başlayacak. 6 GB RAM ve 64 GB dahili depolamaya sahip olan versiyonunun ise 215 dolara satılması bekleniyor.

Geçtiğimiz ay tanıtılan telefonun özelliklerine baktığımızda ise, ön panelde 6.52 inçlik bir ekranın olduğunu görmekteyiz. Orta seviye bir telefon olarak satışa sunulacağından 60 Hz tazeleme oranına sahip bir ekran bulunuyor. Helio P35 yongasından güç alan model, 4 GB ve 6 GB’lık RAM seçenekleri ile kullanıcılarının karşısına çıkıyor.

oppo a54

Çoğu kullanıcının en çok merak ettiği kısım olan pile geldiğimizde ise Oppo A94’ün bizleri 5.000 mAh’lik devasa bir batarya ile karşıladığını görmekteyiz. ayrıca bu pili 18W değerinde hızlı şarj ile doldurmak da mümkün. Ekran çözünürlüğünün düşük olduğunu varsayarsak, bu pilin bir hayli yeterli olacağını söyleyelim.

Cihazın Türkiye’de satışa sunulup sunulmaycağına dair bir açıklama bulunmuyor. Önümüzdeki haftalarda belli olacaktır. Beklemede kalın.

İlgili Haberler

>> Oppo A95 5G, render görüntüleri ortaya çıktı: İşte tanıtım tarihi

>> HUAWEI, giyilebilir cihazlara uygulama desteğini getirdi: Fitify artık Watch GT 2 Pro’da