Oppo Reno12 ve Reno12 Pro Özellikleri Sızdırıldı

Oppo’nun yeni modellerinden olması beklenen Oppo Reno12 ve Reno12 Pro’nun özelliklerinin sızdırıldığı bildiriliyor. Biz de hemen bu detayları sizlerle paylaşalım.

Çinli teknoloji şirketi Oppo, yakın zamanda yeni akıllı telefonlarla karşımıza çıkabilir. Zira Oppo Reno 12 ve 12 Pro’ya ait olduğu iddia edilen teknik özellik bilgileri internete sızdırıldı.

Öncelikle, iki telefonun da orta seviyeye yönelik Android çözümleri olması bekleniyor.
PhoneArena’da yer verilen bilgilere göre iki telefon arasında fazla farklılık olmayacak. Örneğin iki telefonda da 6.7 inç değerde OLED ekranın kullanılması ve 120Hz tazeleme değerine yer verilmesi bekleniyor. Öte yandan iki telefonun da arka tarafında yapay zekâ destekli üçlü kamera kurulumunun olacağı söyleniyor.

İki ürünün de arka tarafında 50+8+50MP kamera kurulumu bekleniyor. 50MP ana kameranın OIS, yani optik görüntü sabitleme desteği olabilir. Telefoto kamerada da 2X optik zoom özelliği olabilir.

İki telefonun da ön kamerasının 50MP değerinde olması bekleniyor. Ama Pro’nun ön kamerasında oto fokus özelliğinin de olacağı söyleniyor. Tabii 12 Pro modelinin kamera yeteneklerinin biraz daha iyi olacağı da söyleniyor.

Oppo Reno12 ve Reno12 Pro Özellikleri Sızdırıldı

Peki ya Oppo Reno12 serisi pil tarafı?

İki modelde de 5000mAh pil ve 67w kablolu hızlı şarj desteğinin olması bekleniyor. Muhtemelen adaptörler kutuda olmayacak ve ayrıca satışa sunulacaktır. Geçmişte de pek çok Oppo modelinde böyle yapıldığını görmüştük.

PhoneArena’daki söylentilerin devamında, iki telefonun da IP54, su sıçramaları ve toza karşı dayanıklı tasarımlarla geleceği bildiriliyor.

İki telefonda da 12GB RAM ve 256GB dahili depolamadan bahsediliyor. Reno12 Pro’da 512GB varyant da olabilir. microSD kart desteğinin olup olmayacağına dair henüz bir bilgi bulunmuyor.

Sektör uzmanları, iki cihaz arasındaki temel farkın çipset tarafında olabileceğini de ekliyor. Reno 12’de kod adı MTK 24M olan bir MediaTek çipsetine yer verilebilir. Pro modeli ise, MediaTek’in Dimensity 9200 çipsetiyle gelebilir. Dolayısıyla daha yüksek bir performansın olacağı düşünülüyor.

Peki bu ürünler ne zaman satışa sunulabilir? Söylentilere göre iki modeli resmi olarak en erken önümüzdeki haziran ayında görebileceğiz.

Yeni detaylar oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

İlgili Haberler:

>> Apple Vision Pro Dayanıklılık Testinde. 3500 Dolara Değer mi?