Panasonic KAIROS satışa sunuluyor!

Panasonic KAIROS satışa sunuluyor!

Panasonic KAIROS

Panasonic yeni nesil canlı video prodüksiyon platformu Panasonic KAIROS modelini piyasaya sürüyor. İşte özellikleri.

Panasonic yeni nesil IT/IP canlı video prodüksiyon platformu KAIROS’un kullanıma hazır bir şekilde piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Panasonic KAIROS, profesyonel spor müsabakaları, konserler ve diğer etkinliklerin yayıncıları ile etkinlik yapımcılarına yönelik canlı video prodüksiyonunun ve video yayın hizmetlerinin kalitesi ile verimliliğini önemli ölçüde artırıyor. Ayrıca geleneksel donanımların sahip olduğu sınırlamaları ortadan kaldırıyor.

Açık yazılım üzerinde kurulan platform, canlı program yapımlarının çeşitli bileşenlerini alıp, onları sanallaştırabiliyor. Ek olarak çeşitli kaynaklardan yayın alıp bunları projektörlere, ekranlara ve LED video duvarlarına yansıtarak prodüksiyon sürecinin merkezinde yer alabiliyor.

Panasonic KAIROS özellikleri neler?

CPU ve GPU mimarisine dayanan KAIROS, üstün sistem esnekliği ve ölçeklenebilirliği sağlamasının yanı sıra tek bir karede sistem gecikmesini önemli ölçüde düşürüyor. KAIROS, SDI gibi ana bant sinyallerinin yanı sıra ST 2110 ve NDI gibi diğer birçok video giriş ve çıkışıyla da uyumludur.

En yeni IP teknolojisi için tam destek sunan KAIROS, canlı video prodüksiyonunun uzaktan kullanılmasını sağlıyor. Hassas Zaman Protokolü (PTP) eşzamanlamasını da destekleyen bu platform, spor etkinlikleri ve müzik performanslarında çekilen canlı videolarda anı yakalıyor ve atmosferin hissedilmesine olanak sağlıyor.

Panasonic KAIROS

KAIROS, olağanüstü bir tasarıma sahip sezgisel Grafik Kullanıcı Arayüzü (GUI) KAIROS Creator sayesinde kullanılabilirlik açısından da yeni standartlar belirliyor. KAIROS, tuval ekranında herhangi bir çözünürlük veya format kaybı olmadan GUI dahilinde sayısız video katmanını ve geleneksel donanım platformlarında bulunan sınırsız sayıda ME’leri veya anahtarı yönetebiliyor.

Panasonic ayrıca uzaktan yapıma geçişi destekleyen KAIROS Control adında özel bir donanım paneli de oluşturdu. KAIROS Creator ve KAIROS Control siteleri, bir kullanıcının veya mühendisin bulunması gerektiği yere bağlı olmadan bir ağa eklenebiliyor.

Kullanımı kolay kumanda paneli de kullanıcının işlem atamasına izin vererek alandan tasarruf sağlayan video yapımına olanak sağlıyor.

Panasonic ayrıca hızla dönüşen yayın yazılımı ve donanım ekosisteminden yararlanmak için KAIROS Birlik Ortakları isimli bir program oluşturdu. Panasonic, bu program sayesinde KAIROS’u yeni nesil video prodüksiyon platformlarının fiili standardı haline getirecek.

Panasonic’in dünyaca ünlü yayın kamera sistemleri, projektörleri ve ekranlarıyla kullanılmakla birlikte diğer ortakların ürünleriyle de entegre edilebiliyor ve birbirine bağlanabiliyor.

Panasonic, bu sistemi kullanarak yeni Akıllı Canlı Prodüksiyon konseptini de görücüye çıkarıyor. KAIROS ise yaratıcılığı geliştirmede merkezi bir rol oynuyor.

Panasonic hem platformunu geliştirmeye ve genişletmeye hem de canlı video prodüksiyonu ve yayınında görev alan insanları destekleyen yeni değerler sağlamaya devam edecek.


CEVAP VER