Platin Bilişim, iş ortakları arasına Palo Alto Networks ’ü ekledi

Platin Bilişim, iş ortakları arasına Palo Alto Networks ’ü ekledi

PAYLAŞ

Veri güvenliği alanında dünyanın lider ve vizyoner şirketleriyle iş ortaklıklarını sürdüren Platin Bilişim, ürün gamına Palo Alto Networks teknolojisini de dahil etti.

Türkiye’nin önde gelen kurumlarına Veri Koruma, Arşivleme, İş Sürekliliği, IT Altyapı Yönetimi ve Güvenlik konularında profesyonel çözümler sunan Platin Bilişim, hizmet kalitesini artırmak amacıyla dünyanın önde gelen veri güvenliği şirketleri ile yeni işbirlikleri yapmaya devam ediyor. Günümüzde siber saldırıların giderek daha karmaşık ve çok yönlü tehditler oluşturması sebebi ile şirketlerin veri ve ağ güvenliğine yönelik başarılı ve güçlü çözümlere yatırım yapmaları kaçınılmaz bir zorunluluk halini aldı. Palo Alto Networks, şirketlerin uygulamalarını güvenli bir şekilde kullanmalarını sağlayan yeni nesil ağ güvenliği platformu çözümleri sunuyor. Palo Alto Yeni Nesil Güvenlik Platformu, bünyesinde siber saldırıları başarıyla önlemesini sağlayan teknoloji ve yöntemler barındırıyor.

Şirketlerin veri merkezlerine şirket çalışanları, BT çalışanları, şirket dışından bağlantı kuran kullanıcılar, harici partnerler ve felaket kurtarma veri merkezi bağlantısı gibi çok sayıda farklı kanaldan bağlantılar oluşturulmakta ve veri akışı sağlanmaktadır. Geleneksel firewall çözümleri belirli portları açıp, diğerlerini kapalı tutarak güvenliği sağlamaya çalışırken günümüzde gerçekleştirilen siber saldırılar karşısında bu geleneksel yöntemin başarılı olma şansı bulunmamaktadır. Yeni Nesil Güvenlik Platformu ise bu problemi çözerek veri merkezine gelen bağlantıları ve bu bağlantıyı kullanan uygulamaları görebilirken, akan veri trafiğini de izleyebilmektedir.

Palo Alto Networks’ün, dünyanın her noktasında bulunan çok sayıdaki kullanıcısının oluşturduğu zincirin herhangi bir noktasından gelen zararlı yazılım uyarıları ya da saldırı bildirimleri, diğer tüm müşterilerde bulunan Güvenlik Platformlarına da otomatik bildirimde bulunmayı sağlıyor. Bu sayede binlerce müşteri ortamından herhangi birinde tespit edilen saldırı girişimi, diğer tüm müşterilerin sistemlerinde savunma mekanizmasını otomatik olarak devreye alarak korunma imkanı sunuyor.

Cep telefonlarındaki ses asistanları ne kadar güvenli?


CEVAP VER