PlayStation 5 Pro Ne Zaman Çıkabilir? İşte Yeni Detaylar

Sony, yeni nesil konsolu PlayStation 5 Pro’yu yakın zamanda oyun severlerin beğenisine sunabilir. Bu konuda geçmişte pek çok söylenti bulunuyordu. Zaten şirketin son yıllardaki takvimine göz attığımızda, önce standart konsolu daha sonra da Pro sürümünü satışa sunuyor. Dolayısıyla böyle bir hamle sürpriz olmayacaktır. CNBC’de yer verilen yeni bilgiler ise, bu yeni konsolun bu sene içinde satışa sunulabileceği yönünde. İşte detaylar.

Tokyo merkezli oyun danışmanlık şirketi Kantan Games’in CEO’su Serkan Toto’ya göre Sony, bu sene PlayStation 5 Pro konsolunu satışa sunabilir. CNBC ile paylaşılan bilgilerde, GTA VI potansiyelinden de bahsediliyor. Zira Sony, 2025 yılında çıkması beklenen GTA VI için şimdiden hazırlık yapmak isteyecektir. Dolayısıyla o oyun gelene kadar da PS5 Pro ile pazarda hazır konuma gelme düşüncesinde.

PlayStation 5 Pro, yakın zamanda gelebilir. Öte yandan şirketin şu sıra PlayStation Portal taşınabilir cihazıyla gündemde olduğunu da hatırlatmakta yarar var.

PlayStation Portal, evde ya da ofiste, kablosuz olarak AAA oyunları mobil olarak deneyimlemek isteyenler için hazırlanan bir cihaz. Tabii kullanabilmek için bir de PS5’e ihtiyacınız var. Büyük bir ekranın karşısına oturup hareketsiz kalmaktan sıkıldıysanız, örneğin Kratos’u PS Portal’ın ekranında yöneterek bir yandan da hareket edebilirsiniz.

PlayStation 5 Pro Ne Zaman Çıkabilir? İşte Yeni Detaylar

Dün yaptığımız haberimizde de Sony’nin son dönem PS5 satışlarından memnun olmadığından ve konsolun hayat döngüsünde ikinci döneme giriş yaptığından bahsetmiştik.

Sony’nin kıdemli başkan yardımcısı Naomi Matsuouka, geçtiğimiz günlerde Bloomberg’e konuştu ve PlayStation 5 yaşam döngüsünde ikinci aşamaya girmek üzere olduğunu bildirdi. Kısa süre önce gelen başka bilgilerde de şirketin 2025 Mart’tan önce konsola özel büyük bir oyun çıkarmayacağı bildirilmişti. Evet, beklenen satış rakamlarına erişilemediği için planlarda değişiklikler kaçınılmaz.

Yine de bu, PS5’in tam anlamıyla gözden düştüğü anlamına gelmiyor. Örneğin şu an PlayStation 4 konsolu hâlâ ciddi bir oyuncu kitlesine sahip. Dolayısıyla PS5 Pro ya da PS6 gelse bile PS5’e de destek sürecek ve yıllarca yeni oyunlarla hayatını sürdürmeye devam edecektir. Geçmişte de eski PS konsollarında hep öyle olmuştu.

Yeni detaylar oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

İlgili Haberler

>> Kick Erişim Yasağı! Kick.com Neden Engellendi? İşte Detaylar