Proline Akıllı Şehir Metodolojisi ile şehirler akıllanıyor

Proline Akıllı Şehir Metodolojisi ile şehirler akıllanıyor

PAYLAŞ

Proline, Akıllı Şehir Danışmanlığı Hizmeti ile Türkiye’nin dijitalleşme hedefine katkı sağlarken yerel yönetimlere de şehirlerin sürdürülebilir dönüşümü için doğrudan uygulanabilir projeler üretiyor.

Akıllı Şehir kavramı insandan çevreye, yaşamdan ulaşıma, ekonomiden yönetişime birçok alanın hem yatay hem dikey olarak birbirleriyle temasını kapsıyor. 

Akıllı Şehir Danışmanlığı yerel yönetimlerin sorunlarına çözüm buluyor

“Şehirlerin sürdürülebilir dönüşümü Akıllı Şehir yaklaşımı ile mümkün olabilir” prensibiyle hareket eden Proline, derinlemesine değerlendirmeler yaparak şehirlerin ihtiyaçlarına ve yerel kültürlerine uygun çözümleri Akıllı Şehir Danışmanlığı kapsamında sunuyor. Proline, yerel yönetimler ile işbirlikleri kurarak bir şehrin mevcut durumunu analiz edip yerel yönetimlerin sorunlarına uygun çözüm önerileri ile cevap buluyor.

Akıllı şehir pazarının 2020’de 1,45 trilyon ABD dolarına ulaşması öngörülüyor

Yakın geçmişte gerçekleştirilen bir araştırmaya göre Türkiye’de büyük şehir belediyelerinin ortalama dijitalleşme puanı %55 seviyelerinde bulunuyor. Dijital hizmetler, operasyonlar, teknoloji platformları ve bilgi güvenliği alanlarını kapsayan araştırma, Proline’ın Akıllı Şehir Danışmanlığı’nın yerel yönetimlere ne gibi kazanımlar sunabileceğini ispatlıyor. Proline, ülkemizdeki şehirlerin akıllı şehir olabilmesi halinde enerji tasarrufundan trafikte kaybedilen sürelere kadar birçok alanda iyileştirmelerin olabileceğini, şehirlerdeki yaşam kalitelerinin artarak, çok daha güvenli hale gelebileceğini gösteriyor. Bağımsız araştırma kuruluşu TechNavio tarafından yapılan “Global Akıllı Şehir Pazarı 2016-2020” araştırması ise 2016-2020 yılları arasında akıllı şehir pazarının yaklaşık %20 yıllık bileşik büyüme oranıyla gelişerek 2020’de dünya genelinde 1,45 trilyon ABD doları seviyesine ulaşacağını öngörüyor.

Proline Akıllı Şehir Danışmanlık Hizmeti, Proline Akıllı Şehir danışmanları tarafından oluşturulan “Proline Akıllı Şehir Metodolojisi”nin şehirlerde yönetimler, aktif paydaşlar ve vatandaşlar ile görüşülerek uygulanması üzerine kurgulanıyor. Mevcut durum analizi ışığında organize edilen Akıllı Şehir Vizyon Eğitimleri ve Akıllı Şehir Çalıştayları, Akıllı Şehir vizyonunun yerel yönetimler tarafından içselleştirilmesi ve katma değerli Akıllı Şehir projelerinin geliştirilmesinde hızlandırıcı bir etki sağlıyor. Danışmanlık kapsamında, şehirde yaşayan vatandaşların yaşam kalitelerinin artırılması, hayatlarının kolaylaştırılması ve mutluluk seviyelerinin yükseltilmesi amacı ile sunulan Çabuk Fayda Çözümleri, daha kısa zamanda ve daha düşük maliyetli yatırımlar ile hayata geçirilebiliyor. Ayrıca ileri teknoloji Akıllı Şehir ürün ve çözümlerinin konumlandırıldığı ve sürekli güncellenen Proline Akıllı Şehir Kataloğu da hizmetin önemli bir bileşeni olarak yerel yönetimlere sunuluyor.


CEVAP VER