Qualcomm Broadcast Audio ile Eş Zamanlı Birden Çok Hoparlöre Ses Aktarımının Önünü...

Qualcomm Broadcast Audio ile Eş Zamanlı Birden Çok Hoparlöre Ses Aktarımının Önünü Açtı

PAYLAŞ

Artık Qualcomm SnapdragonTM 845 Mobil Platformunda bulunan Broadcast Audio teknolojisi ile kullanıcılar tek bir cihazdan sayısız kulaklığa veya hoparlöre eş zamanlı yayın yapabilecek.

Qualcom, Broadcast Audio teknolojisinin Qualcomm SnapdragonTM 845 Mobil Platformu’nda kullanılabileceğini duyurdu. Qualcomm Broadcast Audio, bir Bluetooth kaynağının sayısız kulaklığa ve hoparlöre neredeyse kusursuz eşzamanla yayın gerçekleştirmesi için tasarlandı. Bu teknoloji, Bluetooth’un birden-çok ses yayınında kullanılmasını destekleyerek geleneksel Bluetooth’un yeteneklerinin genişlemesine yardım etmek için tasarlandı. Qualcomm BroadcastAudio çoklu hoparlörleri, paylaşımlı kulaklıkları ve tek bir akıllı cihazdan aynı müziği dinlemeyi veya sesli kayıt dinletilen grup turlarını destekliyor.

Qualcomm Broadcast Audio özelliklerinin arasında;

Daha kolay kurulum, cihazların eşleşmesi ve cihaz yönetimi kullanıcılarına hangi cihazların katılacağının yönetiminde yardımcı oluyor.

Bluetooth’un menzilindeki sayısız cihaza yayın.

Dahili sağlamlık, otomatik yeniden iletim ve paket kaybını gizleme.

Gizlice dinleme riskini azaltmak için tasarlanan şifrelenmiş ses yayını bulunuyor.

Snapdragon 845 Mobil Platformu’na ek olarak Qualcomm BroadcastAudio’da aynı zamanda Qualcomm Bluetooth Audio Çip-üstünde-Sistemi’nin menzilinde bulunuyor. Bu menzilin içerisinde kablosuz kulaklıklar ve işitme cihazları için CSR8670, CSR8675, CSRA 68100 ve yakın zamanda tanıtılan QCC5100 düşük güçle çalışan Bluetooth ses çip-üstünde sistem serisi de bulunuyor.

Halihazırda Qualcomm Bluetooth Audio Çip-üstünde-Sistem temeline sahip cihazları geliştiren müşterilerimiz için yazılım güncellemeleri de bulunuyor. Böylece Qualcomm BroadcastAudio’da birçok ürüne satış sonrasında dahi bir özellik olarak eklenebiliyor.Artık Qualcomm SnapdragonTM 845 Mobil Platformunda bulunan Broadcast Audio teknolojisi ile kullanıcılar tek bir cihazdan sayısız kulaklığa veya hoparlöre eş zamanlı yayın yapabilecek.


CEVAP VER