Qualcomm, Çin’de Apple’a karşı ihtiyati tedbir kararı aldırdı

Qualcomm, Çin’de Apple’a karşı ihtiyati tedbir kararı aldırdı

PAYLAŞ
Federal Ticaret Komisyonu Qualcomm Qualcomm, NXP

Qualcomm, Çin’deki Fuzhou Mahkemesi’nin, Qualcomm’un iki patentli ürününün kullanıldığı iPhone 6S, iPhone 6S Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8, iPhone 8 Plus and iPhone X modellerinin ithalini ve satışını durdurulması yönündeki kararını açıkladı.

Çin mahkemeleri pek çok iPhone modelinin ithalatına, satışına ve satış tekliflerine yasak koydu. Şirket, Çin’deki Fuzhou Mahkemesi’nin; şirketin iki patentli ürününün kullanıldığı iPhone 6S, iPhone 6S Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8, iPhone 8 Plus and iPhone X modellerinin ithalini ve satışını durdurulması yönündeki kararını açıkladı. Apple’ın akıllı telefonlarında kullandığı patenli ürünler daha önce de SIPO ve Çin Patent Enstitüsü tarafından geçerli bulunmuştu.

Qualcomm ’un iki patentli ürününün kullanıldığı modellerin ithali ve satışı durduruldu

Qualcomm’un Başkan Yardımcısı ve şirketin baş avukatı olan Don Rosenberg; “Müşterilerimizle ilişkilerimize çok değer veriyoruz ve yardım için nadiren mahkemelere başvuruyoruz. Ama aynı zamanda fikri mülkiyet haklarının korunmasına dair de değişmez bir inancımız var,” şeklinde açıklama yaptı. “Apple karşılığını vermeyi reddederek; bizim fikri mülkiyetimizden faydalanmayı sürdürüyor. Bu mahkeme kararları şirketin muazzam patent portfoyünün önemli bir tasdikidir,” şeklinde konuştu.

ESET, 2019 ürünlerini iş ortaklarına tanıttı


CEVAP VER