Qualcomm’dan akıllı saatler için Snapdragon Wear 3100 Platformu

Qualcomm’dan akıllı saatler için Snapdragon Wear 3100 Platformu

Qualcomm, akıllı saat, Snapdragon Wear 3100

Moda ve Teknolojinin Birleşmesine Yardımcı Olan Snapdragon Wear 3100 için Qualcomm, Fossil Group, Louis Vuitton ve Montblanc’ın Yeni Ürünlerine Güç Veren Google ile Yakından Çalışıyor. Platform, Yeni Nesil Akıllı Saatler için Ultra Düşük Güçle Çalışan Sistem Mimarisini Destekliyor.

Qualcomm, akıllı saatler için yeni nesil Qualcomm Snapdragon Wear 3100 Platformu’nu duyurdu. Platform; zengin bir etkileşim modu, yeni kişiselleştirilmiş deneyim ve uzatılmış batarya ömrü sunmak için tasarlanan yeni ultra düşük güçle çalışan sistem mimarisini temel alıyor. San Francisco’daki bir etkinlikte gerçekleşen resmi tanıtım, Google yazlım platformu tarafından geliştirilen Wear OS’in evrimini anlatan Google tarafından da destekleniyor. Tanıtımda aynı zamanda Snapdragon Wear 3100’ün ilk müşterileri de duyuruldu.

Snapdragon Wear 3100, Sistem Mimarisini Yeniden Tanımlıyor 

Snapdragon Wear 3100, yeni bir ultra düşük güçte çalışan hiyerarşik sistem mimarisi yaklaşımını temel alıyor. Bu mimaride yer alan yüksek performansa sahip dört çekirdekli A7 işlemcileri, son derece verimli entegre dijital sinyal işlemcisi (DSP) ve diğer tüm işlemcilerle uyumlu olan ultra düşük güçte çalışan yardımcı işlemci; uzatılmış batarya ömrünü desteklerken kullanıcıların yeni akıllı saat deneyimini yeniden yorumlamasına yardımcı oluyor. Bu yeni özellikler, kullanıcılarının akıllı saatin gücüne, esnekliğine ve zenginliğine, spor saatinin uzun batarya ömrüne ve analog saatlerin kullanılabilirliğine sahip olan modanın güzelliğini deneyimlemesini sağlamak için tasarlandı.

Tamamen en baştan tasarlanan yeni yardımcı işlemci Qualcomm QCC1110, Snapdragon Wear 3100 platformunun merkezinde yer alıyor. Neredeyse 21 mm2 boyutuyla inanılmaz küçük olan işlemci, ultra düşük güçte çalışmak için optimize edilmiş olup, ana işlemci, yeni nesil akıllı saatler için yeniden tanımlanan ses, görüntü ve sensör deneyimlerinin güçlü ortağı görevini üstleniyor. Yardımcı işlemcide aynı zamanda klavye tespiti gibi özel iş yükleri için derin öğrenim motoru da bulunuyor. Zaman içinde motorun birlikte çalışacağı özellik sayısı da artacak.

Ek olarak Snapdragon Wear 3100 platformunda yeni bir giyilebilir güç yönetim alt sistemi (PMW3100) bulunuyor. Bu alt sistem, düşük güçle yüksek entegrasyon; açık yürütüm ortamında yeni nesil sensör işlemesini desteklemek için yeni DSP çerçevesi; hiyerarşik yaklaşımı desteklemek için yeni çift görüntüleme mimarisi sunuyor. Mobil uygulamalarda ispatlanan ve bir milyardan fazla cihazla dağıtılan 4G LTE modemi, yüksek performanslı yeni Galyum Arsenit güç artırıcılarıyla eşleşebiliyor. Böylece akıllı saatlerdeki güç verimliliğinin artmasına yardımcı oluyor.

Platformun Faydalarını Artırmak için Birlikte Çalışıyorlar 

Fossil Group, Louis Vuitton ve Montblanc’in Snapdragon Wear 3100 platformunu temel alan ürünleri piyasaya sürecek olan ilk müşteriler olduğu duyuruldu. Bu şirketler; sporu yaşam tarzı olarak benimseyen kullanıcılar, modaya uygun yolcular ve son derece lüks akıllı saat arayanlar gibi çeşitli tüketicilere hitap eden güzel akıllı saatleri oluşturmak için çalışıyor.

Snapdragon Wear 3100 platformu; Bluetooth ve Wi-Fi ile bağlantı kuran akıllı saatler, GPS temelli bağlantı kuran akıllı saatler ve 4G LTE bağlantılı akıllı saatler için olarak üç seçenek ile geliyor. Platform şu anda seri üretimde ve dağıtımı da başladı.

Analitik dönüşüm anahtarı ileri düzey yetenekli çalışanlarda


CEVAP VER