Red Hat Sektör Lideri Ansible Automation Platform’u Microsoft Azure’da Sunuyor

Müşteriler Red Hat Ansible Automation Platform on Microsoft Azure ile hibrit bulut, IoT ve sınır bilişim hizmete alımlarını daha kolay otomatikleştirebiliyor.

Açık kaynak çözümlerinde dünya lideri Red Hat, Red Hat Ansible Automation Platform on Microsoft Azure’u tanıttı. Yeni çözüm, bilişim alanında hibrit bulutla ilgili gelişmeler için Red Hat’in düzenlediği hibrit bulut otomasyonu standardını temel alıyor. Red Hat ile Microsoft arasında oluşturulan iş ortaklığı, müşterilere uygulamaların tamamını her yerde, ek maliyet veya karmaşıklık gerektirmeden sunmak için otomasyonu istedikleri gibi kullanmalarını sağlayan esnekliği sunan güçlü bir çözüm oluşturuyor.

Bulut bilişimin ve yönetilen hizmetlerin kolaylığı bir araya geldiğinde BT şirketleri bulutlarını hızlıca otomatikleştirebiliyor ve ölçeğini artırabiliyor. Red Hat ve Microsoft müşterilerinin kurumsal sınıf kullanım alanlarını kağşayan bir çözümü hizmete alırken ve yapılandırırken endişelenmesi gerekmiyor. Çünkü otomatikleştirilmiş işletim sistemi yapılandırması, uygulama ulaştırma, ağ otomasyonu, Kod olarak Altyapı (Infrastructure as code, IaC) ve güvenlik orkestrasyonu gibi karmaşık senaryolarda bile çalışmaya anında başlayabiliyorlar.

IDC’nin raporuna göre “şirketlerin neredeyse tamamı (yüzde 97), her alanında otomasyonu etkili bir şekilde kullanabilmelerini engelleyen önemli bariyerlerin olduğunu belirtiyor. 2023’e kadar doğru araçlara ve becerilere sahip BT/Sec/DevOps ekipleri oluşturmak için gerekli miktarda yatırım yapılamamasından ötürü birçok BT otomasyon çalışması ertelenecek veya tamamen başarısız olacak. Asıl hedef ise her ölçekte tutarlı, uyumlu ve işbirliğine dayalı otomasyon sağlamak.”

Red Hat Ansible Automation Platform on Azure BT şirketlerinin bu zorlayıcı işleri her ölçekte gerçekleştirebilmesini ve bunu da kullanıcı hatasını en aza indirerek yapabilmesini sağlıyor.

Azure bilişim, ağ ve depolama gibi Azure hizmetleriyle entegrasyonu sayesinde otomasyona yapılan yatırımın geri dönüşünü (ROI) daha da iyileştiriyor ve müşterilerin BT operasyonlarının ölçeğini artırmasına yardımcı oluyor.

Red Hat Ansible Automation Platform on Azure kurumsal BT ekiplerinin hibrit bulut için yaptığı otomasyon çalışmalarında daha yüksek ölçeğe, hıza ve standartlara ulaşmasını sağlıyor. Bu sayede BT ekiplerinin altyapı bakımını ve operasyonel yükünü ortadan kaldırmasına yardımcı olarak daha verimli, esnek ve ölçeklenebilir bir iş için otomasyon stratejileri sunmaya odaklanmalarına yardımcı oluyor.

Ansible Automation Platform’un en yeni versiyonunda, otomasyon uygulama geliştirme yaşam döngüsüne daha derinden entegre ediliyor ve hibrit bulutlar ve sınır bilişim ortamları arasında büyük ölçekli dağıtımlar için bağımsız otomasyon yetenekleri ekleniyor. Esnek temeli, araçları, hizmetleri ve yetenekleri, şirketler için mümkün olanın sınırlarını genişleten yepyeni bir özelleştirme ve kontrol düzeyi sunuyor.Red Hat Ansible Automation Platform

Erişilebilirlik

Red Hat Ansible Automation Platform on Azure’un özel öngösterimine katılmak isteyen bütün müşteriler şimdi kayıt olabiliyor.

Red Hat Ansible İş Birimi Genel Müdürü ve Başkan Yardımcısı Joe Fitzgerald, konuyla ilgili şunları söylüyor: “İçinde bulunduğumuz periyodu otomasyonun dönemi olarak adlandırıyoruz. Üretimden lojistiğe kadar diğer alanlarda olduğu gibi otomasyon, uygulamaları hibrit bulut ölçeğinde inşa etmek ve işletmek için gerekli operasyonel ölçeklenebilirliği sağlayan tek teknoloji olma özelliğini taşıyor. Dünyanın dört bir yanındaki müşteriler bunun farkına varıyor ve birçok farklı seçeneği araştırıyor. Ancak şirketlerin otomasyon ihtiyaçları, iş yüklerini veya altyapıyı oluşturmaktan ya da ortadan kaldırmaktan çok daha fazla oluyor. Sürekli BT yönetimine odaklanan herhangi bir operasyon ekibinde yer alıyorsanız otomatikleştirilmiş altyapı sağlamak, tek başına yeterli olmayacaktır. Ansible Automation Platform, DevOps ve ITOps’a uygulama yaşam döngüsünün her aşamasını istenilen ölçekte otomatikleştirme ve yönetme imkanı sunuyor. Ancak aynı zamanda NetOps, SecOps ve FinOps’a uygulamayı ulaştırmaktan bağımsız olarak yürütülmesi gereken birçok görevi otomatikleştirme yeteneği veriyor.”

Microsoft Azure Core Ürünleri ve Tasarımı Kurumsal Başkan Yardımcısı Erin Chapple ise “Red Hat Ansible Automation gibi açık kaynak otomasyon teknolojilerini Microsoft Azure’a entegre ederek müşterilerimizin gelecekteki iş ihtiyaçlarını karşılamak için otomasyonu daha iyi ölçeklendirebilmesini, mevcut uygulamaları geliştirebilmesini ve otomasyon kültürünü uygulayabilmesini sağlıyoruz. Red Hat ile devam eden iş birliğimiz, inovasyonu müşteriler için mümkün olduğunca ulaşılabilir ve verimli hale getiriyor” diyor.

İligli Haberler

>> Red Hat Ansible Automation Platform 2 Bulut Yerlisi Otomasyona Güç Veriyor ve Geliştiricilerin Aynı Zamanda “Otomatikleştirici” Olmalarını Sağlıyor