Red Hat OpenStack Platform 15 kullanıma açıldı

Red Hat OpenStack Platform 15 Red Hat Modernleştirme ve Taşıma Çözümleri Red Hat, OpenShift Service Mesh Red Hat Enterprise Linux 8.1 Beta Red Hat Enterprise, Linux 8.1 Beta Red Hat, NVIDIA Kurumsal açık kaynak yazılımı, yazılım dünyası, Red Hat Red Hat Enterprise, Linux 8 Red Hat, Microsoft, açık kaynak, KEDA Red Hat, Google Cloud, hibrit bulut Red Hat logosu

Red Hat, büyük oranda ölçeklenebilen ve çevik bulut Hizmet olarak Altyapı (IaaS) çözümü Red Hat OpenStack Platform 15 ’in kullanıma açıldığını duyurdu. OpenStack topluluğunun “Stein” sürümü üzerine kurulan Red Hat OpenStack Platform 15, performansını artırırken bulut güvenliğini iyileştiriyor ve platformun desteklediği donanım ekosistemini genişletiyor.

.

Çözüm, bu sayede BT kuruluşlarının zorlu üretim iş yüklerini daha hızlı ve güvenli desteklemelerini sağlıyor. Linux’un hibrit bulut temeli olarak konumu göz önünde bulundurulduğunda müşteriler aynı zamanda daha güvenli, esnek ve akıllı Linux işletim sisteminden avantaj kazanabiliyor. Red Hat Enterprise Linux 8 aynı zamanda müşterilerin özel bulutlarda yaptığı hizmete alımları da destekliyor.

Kurumlar dijital dönüşüm yolculuklarında ilerlemeye devam ediyor ve operasyonel verim sunan çevik BT hizmete alımları da başarı için kritik öneme sahip. Red Hat OpenStack Platform’un son sürümü; topluluktan güç alan inovasyonu kurumsal kullanıma hazır sağlamlık ve destek ile birleştirerek yolculuğun itici gücü haline geliyor. Red Hat OpenStack Platform’u kullanan kurumlar; rekabet avantajı elde etmek ve müşterilerinin dönüşen ihtiyaçlarına daha iyi cevap verebilmek için inovasyonu çok daha hızlı sunuyor. Red Hat OpenStack Platform 15; kullanıcılarına aşağıdakileri sunuyor:

  • Gerçek zamana yakın karar verebilmek için; NVIDIA GPU ve vGPU’larını destekleyerek yapay zeka (AI) ve öğrenen makineler (ML) gibi gelişmekte olan iş yükleri için güçlü bir platform
  • IPSec VPN ve NICs için geliştirilmiş kripto şifreleme ile performanstan ödün vermeden gelişmiş güvenlik; Aynı zamanda üretim iş yükleri için ölçek artırırken bant genişliğini de yükseltiyor.
  • Modern ağ uygulamaları için kullanılan gelişmiş TCP yığını sayesinde daha iyi ağ performansı; OpenStack Platform 15 kullanıcılarını bekliyor. OpenStack, bu sayede uygulamaların çalışma zamanının ve iş yükü güvenliğinin artmasına yardımcı oluyor.
  • Çoklu mimariler ile müşterilere sunulan genişletilmiş seçenekler; IBM POWER9 LE PowerVM donanım desteğiyle dayanıklı altyapı için daha fazla seçenek sunuyor.
  • Donanım Güvenlik Modülü (Hardware Security Module, HSM); desteklediği özel donanım çözüm ürün ve hizmetleriyle daha güvenli ve merkezi kriptografik mesajlaşma özelliği sayesinde geliştirilmiş anahtar oluşturma ve yönetim için sunucu uygulama desteği sunuyor. 

Red Hat Enterprise Linux 8 ile Entegrasyon 

Red Hat OpenStack Platform 15; dünyanın öncü kurumsal Linux platformu Red Hat Enterprise Linux 8’in temeli üzerine kuruluyor. Hibrit bulutta çalışacak şekilde tasarlanan daha zeki; esnek ve güvenli işletim sistemi Red Hat Enterprise Linux 8; OpenStack inovasyonlarının üzerine kurulabileceği sağlam bir temel sunmanın yanında kurumsal BT ayak izlerinde işlem tutarlılığı sağlıyor. Red Hat OpenStack Platform 15 için temel görevi görmesinin yanında Red Hat Enterprise Linux 8 misafirleri; Red Hat OpenStack Platform 13’ün uzun ömürlü sürümünün mevcut müşterileri için destekleniyor.

Red Hat OpenStack Platform 15 ’de kullanıcıları uzun süreli faydalar bekliyor

OpenStack gelişirken; inovasyonların uyumunun da kurumsal BT organizasyonlarının yeni sürümleri kullanma ve hizmete alma konusundaki yeteneklerini ve tutkularını yansıtması gerekiyor. Red Hat OpenStack Platform’u üretimde kullanan müşterilerimizin ihtiyaçlarını daha iyi karşılayabilmek için platformun gelecek sürümleri; uzun ömürlü sürümler gibi desteklenecek. Red Hat OpenStack Platform 15, son kısa ömürlü sürüm olacak ve toplamda 1 yıl boyunca desteklenecek.

Birçok sektördeki müşterilerini güçlendiriyor 

Red Hat OpenStack Platform, Red Hat’in açık kaynak liderliğiyle birleştiğinde hizmetler; destek, tüketim modeli ve yaşam döngüsü yönetiminde tutarlı bir deneyim sunarak birçok sektördeki BT ekiplerinin güçlenmesine yardımcı oluyor. Bugün yüzlerce firma, çeşitli hizmete alım süreçleri için hibrit ve özel bulutlarını güçlendirmek için Red Hat OpenStack Platform’a güveniyor. Bu firmalar arasında Rakuten, Public Health England, Turkcell, Cathay Pacific, IAG, Massachusetts Open Cloud, Paddy Power Betfair ve Tata Communications bulunuyor.

Aktif aboneliğe sahip Red Hat OpenStack Platform müşterileri, Red Hat OpenStack Platform 15’e ilerleyen günlerde Red Hat Müşteri Portalı üzerinden erişebilecek.

Sabit internet olmayan yerde Archer MR600 ile WiFi ağı kurun


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here