Red Hat ve Google Cloud, hibrit bulutta inovasyonu birlikte destekliyor

Red Hat ve Google Cloud, hibrit bulutta inovasyonu birlikte destekliyor

PAYLAŞ
Red Hat, Google Cloud, hibrit bulut Red Hat logosu

Açık kaynak çözümlerinde dünya lideri Red Hat, 2010’dan itibaren çeşitli topluluk projelerinde beraber çalışarak açık kaynağın gelişimine yön veren Google Cloud ’un Red Hat Sertifikalı Bulut ve Hizmet Sağlayıcıları (CCSP) arasına katıldığını duyurdu.

İki firma, kurumların BT altyapısının ve operasyonlarının daha modern; çevik ve dijital bir yapıya kavuşmasına yardımcı olacak esnek hibrit bulut çözümlerini geliştirmeye odaklanacak.

İlk defa Linux tabanlı açık kaynak projelerinde birlikte çalışmaya başlayan iki firma; Google’ın inisiyatifi olan ve şu anda konteyner orkestrasyonunun de facto standardı olan açık kaynak projesi Kubernetes’in ilk aşamalarında da birlikte hareket etti.

Devamında ise sektörün en kapsamlı kurumsal Kubernetes platformlarından biri olan Red Hat OpenShift Konteyner Platformu’yla; Kubernetes topluluğunun çalışmaları kurumlarla da paylaşılmış oldu.

Red Hat’in Google Cloud ile oluşturduğu diğer iş birlikleri:

  • Kurumsal hibrit bulut için tutarlı bir temel sağlamak, uygulamalar ve bulut altyapısı için güvenilir; yüksek performanslı çalışma ortamı sunmak için tasarlanan Google Cloud Platform üstünde çalışan Red Hat Enterprise Linux
  • Sorunları daha hızlı ve daha verimli çözen; daha büyük sorunların çözülmesi için daha fazla zaman yaratan ve otomasyonu erişilebilir bir hedef haline getiren Google Cloud Platform üzerinde çalışan Red Hat Ansible Automation

Başarılarının altında yatan ‘ortak bir vizyon ve müşterilerinin karşılaştıkları güçlükleri çözmelerine yardımcı olacak proje ve çözümlere odaklanma’ formülüyle daha birçok başarıya imza atmaya devam edecek.

DEİK, akademisyen ve iş dünyasını yapay zeka seminerinde buluşturdu


CEVAP VER