Redmi 12 Türkiye Yolcusu: Hızlı Şarj Desteği İle Geliyor!

Redmi 12

Redmi 12 modeli önümüzdeki haftalarda tanıtılacak. Hızlı şarj desteği ile dikkat çeken uygun fiyatlı modelin Türkiye’ye de geleceği biliniyor. İşte fiyat performans telefonu olarak adlandırılacak yeni Redmi modeli hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Redmi’nin akıllı telefon serilerinin ülkemizde ses getirdiğini biliyoruz. Bunun en temel sebebi ise genellikle Türkiye’de uygun fiyatlı akıllı telefonlara olan ilginin bir hayli fazla olması. Bu yılın başında tanıtılan Redmi 12C modeli, 5.000 TL altında kalan fiyat etiketi ile son zamanlarda en çok tercih edilen Redmi modeli haline gelmişti. Yakın zamanda Redmi­ 12 modelinin de tanıtılacağına dair söylentiler olsa da henüz somut bir sızıntı gerçekleşmemişti. Sonunda IMEI veri tabanında görülen Red­mi 12 modelinin, yine 12C’de olduğu gibi uygun fiyatı ile karşımıza çıkacağı öngörülüyor.

Ayrıca hızlı şarj ve güçlü kamera gibi özellikleri ile de rakiplerine karşı öne geçmeyi amaçlıyor. 4G destekli olduğu için ülkemizde de satışa sunulmasına kesin gözüyle bakılan Redmi 12 modelinin birçok ayrıntısı ortaya çıktı. İlk olarak Çin’de tanıtılması beklenen cihazın, sonraki haftalarda ise Türkiye’ye de giriş yapması bekleniyor. İşte yeni model hakkında rotaya çıkan tüm sızıntılar.

Redmi 12 Türkiye Yolcusu: Hızlı Şarj Desteği İle Geliyor!

Red­mi 12 modeli, IMEI veri tabanında ortaya çıktı. FCC belgelerinde sızdırılan uygun fiyata sahip olması beklenen yeni Redmi modeli, uluslararası lansman ile karşımıza çıkacak. Yani söz konusu lansman gerçekleştikten haftalar sonra Türkiye’ye de Xiaomi Türkiye garantili olarak giriş yapacaktır. Redmi 12 modelinin 4G desteğine sahip odluğunu biliyoruz. Zaten Türkiye’de henüz 5G desteğinin olmadığını bu yüzden hala 4G destekli akıllı telefonlar tercih ediliyor. Bu yüzden Re­dmi 12 modelinin Türkiye’de beklenen fiyatı sağladığı takdirde, bir hayli tercih edileceğini tahmin ediyoruz.

Redmi 12C

Ortaya çıkan detaylara göre Redmi 12 modeli, MIUI 14 ile kutudan çıkacak. Cihazın en çok öne çıkan özelliğinin ise 5.000 mAh bataryanın yanında söz konusu pili desteklemek için gelen 33W hızlı şarj desteği. Genellikle giriş segment akıllı telefonlarda hızlı şarj pek tercih edilmiyordu. fakat Redmi, yeni modelinde 33W hızlı şarjı barındırıyor. Önümüzdeki günlerde yeni model hakkında daha fazla ayrıntı sızdırılacaktır.

İlgili Haberler

>> Samsung Galaxy S24 Modelinin Pili Bitmeyecek: İşte Sebebi!