Redmi 12C Uygun Fiyatıyla Türkiye Yolcusu

Redmi 12C

Redmi 12C IMEI numarası FCC veri tabanında görüldü. İşte uygun fiyata satışa sunulması beklenen yeni model hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Ülkemizde uygun fiyatlı akıllı telefonlara olan ilginin bir hayli artığını söyleyebiliriz. Özellikle dolar kurunun yükselmesi ile yüksek fiyatlı akıllı telefonların sayısı bir hayli arttı. Bu yüzden Xiaomi ve Redmi gibi Çinli üreticiler tarafından sunulan uygun fiyatlı akıllı telefonlar sıklıkla tercih ediliyor. Geçtiğimiz yıl tanıtılan Redmi 11C modeli bir hayli ilgi görmüştü. Özellikle uygun fiyata sahip olan modelin orta segmentte en çok tercih edilen modeller arasında yer aldığını söyleyebiliriz. Serinin bir sonraki modeli olarak anılacak Redmi 12C hakkında ilk ayrıntılar belli oldu. İşte uygun fiyata Türkiye’de satışa sunulması beklenen yeni model hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Redmi 12C Uygun Fiyatıyla Türkiye Yolcusu!

Cihazın ilk olarak tasarım detaylarını incelediğimizde ön panelde damla çentikli bir ekran tasarımı karşımıza çıkıyor 6.708 inçlik IPS LCD panele sahip olan ekranın HD+ çözünürlüğünde olduğunu da belirtelim. Aynı zamanda söz konusu model pil tarafında 5000 mAh’lik kapasite ile karşımıza çıkacak. Bu pil kapasitesini desteklemek için ise 18W’lık hızlı şarj desteği bulunuyor.

Redmi 12C

Genellikle orta segment akıllı telefonlarda karşımıza çıkan Qualcomm tarafından geliştirilen 8 çekirdekli işlemciye sahip olan model 8 GB RAM ve 256 GB dahili depolama alanı ile gelecek. Bu depolama alanı yetersiz bulanlar için ise 128 GB dahili depolama seçeneği de karşımıza çıkıyor. Ayrıca SD kart yuvası da kullanıcıları karşılayacak. Aynı zamanda cihazın Aralık ayında piyasaya sürüleceğine dair de iddialar mevcut. Fakat etkinliğin gerçekleşeceği tarih hakkında net bir bilgi bulunmuyor.

Redmi 12C modelinin tasarım ayrıntıları hakkında henüz ortaya çıkan bir detay bulunmuyor. Fakat serinin önceki modeli olan Redmi 11C modeli ile hemen hemen aynı tasarıma sahip olması bekleniyor. Fiyat tarafına baktığımızda ise yine önceki model ile benzer bir fiyat etiketine sahip olacağı tahmin ediliyor. Bu yüzden 5.000 altı bir fiyattan söz edebiliriz.

İlgili Haberler

>> Elon Musk Çip Takma Projesinde Yeni Bir Aşamaya Geçti: Neuralink Ameliyata Başladı