Redmi A2 Geliyor: Piyasanın En Ucuzu Olacak!

Redmi A2

Redmi A2 modeli giriş segment akıllı telefonlar arasında rakip tanımayacak. İşte yakında Türkiye’ye gelecek olan yeni model hakkında tüm ayrıntılar.

. .

Redmi’nin genellikle giriş orta segment akıllı telefonlarının ülkemize ilgi gören modeller arasında yer aldığını biliyoruz. Ülkemizde artmakta olan dolar kuru ve vergiler sebebiyle de giriş ve orta segment akıllı telefonlar daha çok tercih ediliyor. Redmi ise genellikle uygun fiyatlı modelleri Türkiye’ye de getiriyor. Re­d­mi A2 modelinde ülkemizde satışa sunulacağına dair sızıntılar mevcut.

19 Mayıs tarihinde Hindistan’da piyasaya sürülecek olan Red­­mi A2 serisinin önümüzdeki aylarda Türkiye’ye de geleceğine dair sızıntılar ortaya çıktı. Tabii ki henüz resmî bir açıklama yok. Fakat Hindistan’da piyasaya sürülen Redmi modellerinin, haftalarda sonra Türkiye’ye de geldiğine şahit oluyoruz. Özellikle giriş segment Xiaomi modelleri söz konusu olduğunda bu oranın daha fazla arttığını, Redmi A1 serisinin de Türkiye’de satışta olduğunu hesaba da katarsak, Red­­mi A2 ve A2+ modellerinin kesin olarak Türkiye’ye geleceğini söyleyebiliriz. İşte tüm detaylar.

Redmi A2 Geliyor: Piyasanın En Ucuzu Olacak!

Xiaomi Redmi A2 ve Redmi A2+, Mart ayında ve 19 Mayıs’ta Hindistan’da satışa sunulacak. Duyuru, önümüzdeki Cuma günü saat 11:00’de Hindistan’da Redmi A2 serisinin lansmanını işaret ediyor. Hindistan lansmanı gerçekleştikten haftalar sonra ise Türkiye’ye de geleceğini öngörüyoruz. Red­mi, A2 serisinin yakında Hindistan’da tanıtılacağının haberini paylaştı. Xiaomi Redmi A2 ve A2+, 19 Mayıs’ta Hindistan’da piyasaya sürülecek. Şirket, açıkça Red­mi A2 veya A2+’dan bahsetmedi ancak Xiaomi Hindistan’ın resmi web sitesindeki tanıtım sayfasında “seri” kelimesini ve Redmi A2+’nın resmini kullanarak Redm­i A2 ve A2+’nın önümüzdeki hafta Hindistan pazarında piyasaya çıkacağını belirtti.

Redmi A2

Xiaomi Red­mi A2 ve A2+, 19 Mayıs’ta Hindistan’da piyasaya sürülecek. Redmi A2 ve Red­mi A2+ modellerinin aynı telefonlar olduğunu söyleyebiliriz. Fakat ikincisinin arkasında parmak izi tarayıcı yer alıyor. Her iki telefon da 6,52 inç HD+ LCD ve 5.000 mAh pil ile Helio G36 SoC tarafından desteklenmektedir. Arkada bir derinlik birimi ile birleştirilmiş 8MP birincil kamera ve ön tarafta 5MP sensörlü bir selfie kamerası var. Giriş seviyesi akıllı telefon hakkında daha fazla bilgi edinmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Akıllı Telefonlarda RAM Önemi: Performans ve Uygulama Yönetimi İçin Rolü

. . . . .