RedmiBook Pro 2022: İşte Bu da Redmi’nin Laptop PC’si!


Redmi, Xiaomi’nin sahip olduğu teknoloji markalarından bir tanesi ve son gelen bilgiler, Redmi markası için yeni bir ürünün yolda olduğunu gösteriyor. Hayır, bu kez bir akıllı telefon ya da kulaklıktan söz etmeyeceğiz. Bu haberdeki konumuz, Redmi Book Pro 2022 PC!

Redmi Book Pro 2022, bir laptop PC olarak yakın zamanda teknoloji severlerin beğenisine sunulacak. Evet, bu kez bir akıllı telefon ya da gerçek kablosuz kulaklıktan söz etmiyoruz.
Redmi Book Pro 2022, Weibo’daki bilgilere göre Çin pazarı için 17 Mart itibarıyla ilk kez resmi olarak görücüye çıkacak. Ürünün Çin pazarı haricinde, diğer pazarlarda satışa sunulup sunulmayacağı ise henüz belli değil. Peki bu ürünün özellikleri neler derseniz…

Redmi Book Pro 2022, gücünü 12. nesil Intel Core i7 işlemcisinden alacak

Ürünün üst seviye bir laptop PC olacağını söyleyebiliriz. Zira cihaz, gücünü Intel’in 12. nesil Core i7-12650H CPU işlemcisinden alacak. Bu bilginin Geekbench 5 testinde ortaya çıktığını belirtelim. İşlemci; 6’sı performans, 4 tanesi de verimli çalışma öncelikli olmak üzere toplamda 10 çekirdekten oluşuyor. Boost yapıldığında ise, 4.7GHz çalışma hızını görebiliyor. Bunun anlamı, cihazın ofis uygulamaları, tasarım programları ve bazı oyunlar için ideal performans sunabileceği.

Geekbench 5 demişken, ürünün tek çekirdekte 1800, çift çekirdekte de 11872 puan elde ettiğini ekleyelim.

Bu arada, ürünün tanıtımı için hazırlanan görsele aşağıdan ulaşabilirsiniz. Açıkçası akıllara başrolde Will Smith’in oynadığı 1996 yapımı Independence Day (Kurtuluşu Günü) filmini getiriyor. Onun da benzer bir afiş tasarımı vardı.

RedmiBook Pro 2022: İşte Bu da Redmi'nin Laptop PC'si!

Redmi yetkilileri, bu cihazla birlikte “yüksek performans sunarken incelik ve hafiflik gibi detayları da sunma amacını” taşıyor. Özellikle “güç kullanımı” konusunda çok iddialı bir performanstan söz ediliyor. Biz de merak ediyoruz doğrusu.

Redmi Book Pro 2022 laptop PC hakkında henüz başka bir bilgi bulunmuyor, ama dediğimiz gibi birkaç gün içinde tüm detayları paylaşılacak ve performans testleri de gerçekleştirilecektir.

Aslında bakarsanız Xiaomi, uygun fiyatlı ve yüksek performanslı telefonlardan sonra bu tip laptop’ları da rekabetçi fiyat faktörüyle ülkemizde satışa sunsa çok iyi olurdu. Belki yakında olur.

İlgili Haberler:

>> Gran Turismo 7 ‘den Elden Ring’e Bir Darbe Daha! İşte En Çok Satan Oyunlar!