Redmi K60 Serisi İle Gelecek Canavar İşlemci Belli Oldu!

Redmi K60

Redmi K60 serisi ile kullanıcıları karşılayacak Qualcomm imzalı işlemci belli oldu. İşte yakında tanıtılması beklenen seri hakkında tüm ayrıntılar.

Redmi K serisinin, yıllardır tercih edilen akıllı telefon modelleri arasında yer aldığını biliyoruz. Söz konusu modelleri hem o dönemin en güçlü işlemcisini kullanırken, hem de piyasadaki rakiplerine göre daha uygun fiyattan satılıyor. Henüz ülkemizde satışı olmayan serinin, geçtiğimiz aylarda ülkemize de geleceğine dair söylentiler ortaya çıkmıştı. Ne yazık ki Xiaomi, K50 serisini ülkemizde satışa sunmadı. Her ne kadar bazı alışveriş sitelerinde K50 serisine ait modeller satılsa da, bu modellerin resmî olarak satılmadığını, bu yüzden servis tarafında sıkıntılar yaşandığını belirtelim.

Geçtiğimiz günlerde K60 serisine ilişkin bazı ayrıntılar ortaya çıkmıştı. Fakat söz konusu modellerin ne zaman tanıtılacağına ilişkin herhangi bir ayrıntı bulunmuyordu. Sonunda yeni modellerin tanıtım tarihi ve kullanacağı işlemciye ilişkin yeni ayrıntılar ortaya çıktı. İşte ülkemizde de satışa sunulacağına dair iddialar olan Qualcomm’un en güçlü işlemcisini taşıyacak yeni seri hakkında sızdırılan tüm ayrıntılar.

Redmi K60 Serisi İle Gelecek Canavar İşlemci Belli Oldu!

Redmi K60

Redmi K50 serisinin Ultra modeli geçtiğimiz Ağustos ayında Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 işlemcisi ile tanıtılmıştı. Önümüzdeki aylarda tanıtılması beklenen K60 serisi de Snapdragon 8+ Gen 1 işlemcisine sahip olacak. İddialara göre serinin baz modeli olarak tanıtılacak olan K60 modelinde dahi söz konusu işlemci yer alacak. Ayrıca K60 modeli hakkında bazı teknik veriler de mevcut. İddialara göre Redmi K60 2K ekrana sahip olacak. Bununla beraber K60 modelinde 67W hızlı şarj ve 30W kablosuz şarjın yer alacağı dia ediliyor. Cihazın pil kapasitesinin ise 5.500 mAh olacağını belirtelim.

Redmi K60

iPhone 14 serisinde gördüğümüz dinamik ada özelliğinin de Redmi K60 serisi ile birlikte geleceği tahmin ediliyor. Fakat bu dinamik ada özelliğinin iPhone 14 Pro ve Pro Max modellerinde olduğu gibi işlevsel olarak kullanılıp kullanılamayacağı ise henüz belirsiz. Ayrıca ilk etapta yalnızca K60 ve K60 Pro modellerinin tanıtılması bekleniyor.

İlgili Haberler

>> Tesla Yapay Zeka Destekli Süper Bilgisayarını Tanıttı