Reklamlı Netflix Kullanmayı Düşünenlere Kötü Haber!

Reklamlı Netflix üzerine bir süredir çalışmaların yapıldığı biliniyor. Uygun fiyat tarifesi sayesinde daha fazla kullanıcıya erişmek isteyen yetkililer, haliyle bu abonelik sisteminde bazı özellikleri de devre dışı bırakmayı düşünüyor. İşte detaylar.

Reklamlı Netflix abonelik modeli için çalışmalar sürüyor. Bildiğiniz gibi firma, yakın zamanda 1 milyon abone kaybetmiş ve rakiplerinin arka arkaya sunduğu kampanyalar neticesinde zor durumda kalmıştı.

Son bilgiler, reklamlı abonelik modelinin 2023’ün ilk ayları itibarıyla kullanıma sunulacağı yönünde. Böylece bir şeyler izlerken ara ara reklamlarla karşılaşacaksınız. Daha az para ödeyeceğiniz için geri kalan masraflar da bu reklam gösterimleriyle karşılanacak. Bir nevi hem izleyiciler hem de Netflix kazanmış olacak. En azından plan bu yönde.

Reklamlı Netflix Kullanmayı Düşünenlere Kötü Haber!

Reklamlı Netflix abonelik modelinde reklamları kaldırmak ve videoları indirip izlemek, yani offline gösterim özellikleri olmayacak gibi…

Bloomberg’teki habere bakılırsa Netflix, yeni abonelik modeli için ciddi adımlar atmayı planlıyor. Steve Moser adındaki bir geliştirici, Netflix’in iPhone uygulamasını incelerken bazı yeni kodlarla karşılaştı. Bu kodlar arasında, “Reklamlı gösterimde offline izleme, reklamları atlama ve videoları indirme” gibi özellikleri ortadan kaldıracak detaylara rastladı.

Yani evet, eğer reklamlı Netflix abonelik modeline geçiş yaparsanız, daha az para ödeyeceksiniz, ama bazı önemli özellikleri de kullanamayacaksınız. Örneğin, uçak seyahatleri için normal aboneler istediği dizi ve filmleri cihazlarına indirebiliyor ve seyahat esnasında offline izleyebiliyor. Bu tip detaylar, bazen fazlasıyla önemli ve hayat kurtarıcı olabiliyor.

Tabii yine de uygulamada bulunan bu detaylar, yeni abonelik modeli çıktığında mutlaka uygulanacaktır diye bir kural yok. Sonuçta bu model üzerinde çalışmalar sürüyor ve final sürümünün kullanıcılara sunulmasına aylar var. Belki de bu tip haberler neticesinde kullanıcıların sosyal medya platformlarındaki tepkileri ölçülecek ve ona göre son karar verilecektir.

Netflix’te şu ara neler izleyebilirsiniz?

-Dünyaca ünlü Stranger Things serisinin en yeni sezonu, heyecan verici maceralar sunuyor.

– Yakın zamanda gösterime giren The Sandman, Neil Gaiman hayranları için fantastik detaylar içeren ve devam sezonu da muhtemelen gelecek olan bir dizi.

– Yerli yapımlara baktığımızda ise, son dönemde Zeytin Ağacı ve Mezarlık gibi çalışmalar dikkat çekiyor.

İlgili Haberler:

>> Bu Şarkı, Windows ‘un Çökmesine Sebep Oluyormuş!