Robot Süpürge Anker Eufy RoboVac 11S ‘in performansı nasıl? Test Ettik!


Son dönemin en popüler cihazlarından biri olan Robot Süpürge ne kadar akıllı diye uzun zamandır merak ediyordum. Ve sonunda Anker Eufy RoboVac 11S ile tanıştım. İşte sizlere ürün hakkındaki değerlendirmem.

.

Robot süpürgeler hayatımıza gireli uzunca bir süre oldu fakat son birkaç yılda popüler olduğunu söylemeliyim. Çalışan bir insan olarak eve yorgun argın trafikten bunalmış bir şekilde geldikten sonra bir de elektrik süpürgesini elinize alıp sağı solu gezinmek biraz can sıkıcı. Uzun süredir bir Robot Süpürge arayışındaydım. Ve uygun fiyatıyla dikkat çeken Anker Eufy RoboVac 11S ‘i evimde deneyimledim sizlere görüşlerimi paylaşmak istiyorum.Robot Süpürge Anker Eufy RoboVac 11S 'in performansı nasıl?

Ürün özenle paketlenmiş ve kolay erişilebilir şekilde kutudan çıkıyor. Kutuda süpürge, güç kaynağı ile birlikte şarj tabanı, dönen fırçalar, filtre, kablo bağları, temizleme aleti, uzaktan kumanda ve piller bulunuyor. İlk bakışta dış görünümün gerçekten güzel olduğunu söylemeliyim. Üst bölüm piyano siyahı tasarıma sahip, çok ağır değil ve süpürgeyi alinize aldığınızda plastik aksamın gayet dayanıklı olduğunu hissediyorsunuz. Şarj tabanı oldukça hafif. Bu sebepten ürünü şarj etmek için bir duvara yaslamanızı tavsiye ederim. Ürünle birlikte gelen kullanım kılavuzunda da bu noktaya dikkat çekilmiş. Bu tabanı ortada bir yere konumlandırmayın muhakkak duvara yaslayın. Çünkü Robot Süpürge şarj olmak için evine geldiğinde bu istasyona yanaşacak arkasında destek yok ise yerinden hareket ettirebilir.

Robot Süpürge Anker Eufy RoboVac 11S Kutudan Çıkıyor

Anker Eufy RoboVac 11S ‘i kutudan çıkardığınızda bataryayı doldurma ve dönen fırçaların montajı dışında yapmanız gereken pek fazla bir şey yok her şey hazır geliyor. Hemen temizliğe başlayabilirsiniz. Cihazı uzaktan kumanda olmadan kullanabilirsiniz, otomatik modu başlatmak için üstteki düğmeye basmalısınız.Robot Süpürge Anker Eufy RoboVac 11S 'in performansı nasıl?

Robot süpürge manüel çalıştırmanızın dışında kumanda üzerinden bazı ayarlanabilir modlara sahip. Aynı zamanda yine kumanda üzerinden süpürgenin çalışma saatlerini de ayarlayabiliyorsunuz. Uzaktan kumandayı kurmak oldukça kolay. Pilleri takıp kılavuzda gösterilen talimatlara uymanız yeterli.

Eufy, şarj tabanını bir duvara yaslanmanız gerektiğini ve her iki tarafta 1 metre ve ön bölümde 2 metre engellerden arınmış bölge olması gerektiğini belirtiyor.

Anker Eufy RoboVac 11S robot süpürge kategorisinde giriş seviyesi olarak tabir edebileceğimiz bir model. Kat planı çizme özelliği ve yolculuk takip özelliği yok. Buna ek olarak uygulama desteği de sunulmuyor. Yani uzaktan kontrol sadece kumandası ile mümkün. Zamanlı çalışma ayarını da yine kumanda üzerinden yapabiliyorsunuz.

Robot süpürgeyi çalıştırmaya başlamadan önce ona bir isim verdim. Evde benim dışımda kendi kendine gezinen bir şey olarak onunda ismi olmalı. Kendi aramızda yaptığımız bir törenle adını “Minik” koydum. Minik’i başı boş bırakıp başlat düğmesini bastığınızda evde komik bir şekilde gezinmeye başlıyor. Sağa sola tekrar sağa sola ve tekrar sağa sola ileri ve geri. Tabii ki isteğe göre robot süpürge minik kafasına göre takılabilir. Toplamda bir tam şarj ile yaklaşık bir buçuk saatin üzerinde temizleme yapabiliyor. Ürünün tam doldurmak için de 5 ila 6 saat arasında bir süre gerekiyor.

Robot Süpürge Minik Tam Bir Dinamo

Yeme içme yok sadece elektrik kablosu ile karnını doyuran Minik birçok özelliği beraberinde getiriyor. Kumanda üzerinden Otomatik seçeneğini seçtiğinizde: Bir zamanlayıcı vasıtası ile (uzaktan kumanda ile ayarlanır) veya manüel olarak başlattığınızda ürün 1 saat 40 dakikaya kadar temizlik yapar. Tek kişilik oda temizliği – bir odada kapattığınızda 30 dakika boyunca odayı temizler. Otomatik ve Tek Kişilik Oda modunda, uzaktan kumanda yoluyla emişi artırmanıza olanak tanıyan Boost IQ özelliğini kullanabilirsiniz. Ayrıca güzel özelliklerden biri olan kenar temizleme: bir duvar (veya koltuk kenarı da olabilir bu) bulduğunda cihaz onu takip ederek temizlik yapar. BU da yine 30 dakikalık bir moddur.Robot Süpürge Anker Eufy RoboVac 11S 'in performansı nasıl?

Anker Eufy RoboVac 11S ‘in firma tarafından sert zeminler ile orta tüylü halılar için tasarlandığını görüyoruz. Halıları ve yaklaşık 16 mm’lik yükseklikteki yapılara cihaz tırmanarak temizlik yapabiliyor. Normal Otomatik modda cihaz oldukça sessiz. Maksimum moda aldığınızda biraz gürültü yapıyor fakat temizlik gücünü artırmış oluyorsunuz.

Sert zeminlerde ön döner fırçalar, zemindeki toz ve parçacıklara odaklanıyor ve cihazın ortasında bulunan vakum haznesine yönlendiriyor. Robort süpürge üzerinde çeşitli sensörler var. Ön tarafına doğru gittiğinde temizlik yaptığı için cihazın ön bölümü çarpma sensörleri ile donatılmış ve bu sensörler ile yolunu buluyor. Ayrıca 11S’in  düşme sensörü de bulunuyor. Bu sayede cihazı merdiveni olan bir evde üst katta da rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Videolarda Ürünün Halı ve Köşe Performanslarını Görebilirsiniz

Anker Eufy RoboVac 11S ile yaptığım denemelerden bazılarını video olarak youtube’a yükledim aşağıdaki bağlantılardan izleyebilirsiniz. Ürünün genel performansı gerçekten çok iyi. Normal bir süpürge ile yaptığınız temizliği gerçekleştirebiliyorsunuz. Gerçi siz gerçekleştirmiyorsunuz o gerçekleştiriyor 🙂 Engellerden oldukça kolay kurtulan cihazın yolunda kablo bırakmamanızı tavsiye ediyorum. Yoksa cihaz takılarak sizin kurtarmanızı bekliyor.

Tabii ki bu cihaz bir Robot Süpürge olmasına rağmen bakım gerektiren bir cihaz. Eğer Anker Eufy RoboVac 11S ‘i her gün kullanacaksanız tavsiyem toz toplama haznesini iki günde bir boşaltmanız yönünde olacak. Arka bölümde bulunan bu hazne oldukça kolay çıkartılabiliyor. Bu arada filtrenin üzerini de tozdan arındırmayı unutmayın.

Cihazı yumuşak nemli bir bezle hafifçe silin. Aynı işlemi altındaki sensörlere ve şarj pimlerine de uygulayın. Ana fırçanın etrafından saç çıkarmaya yardımcı olan bir temizleme aracı var, bu oldukça kullanışlı bir aparat. Bunu da zaman zaman kullanmanız gerekiyor.

Kimle Bu Cihazı Almalı

Anker Eufy RoboVac 11S günlük standart temizlik ihtiyacını karşılayacak düzeyde bir çözüm sunuyor. Çok kalın ve tüyü yüksek halılarda kullanımı biraz zor. Bu sebepten başta da söylediğim gibi 16 mm’lik kalınlığın altındaki halılarda kolaylıkla kullanabilirsiniz. Ön bölümde dönen fırçalar olduğu için koyun postu tarzı yer halılarında sorun yaratabilir bu tarz halı veya yolluklarda kullanmayın.

Tam bir toz canavarı olan bu robot süpürge herkes için uygun bir çözüm oluşturuyor. Özellikle çalışanlar zaman ayarı sayesinde evde olmadıklarında temizlik yapabilirler. Dahası evinde evcil hayvan (köpek veya kedi) besleyenler kişiler kesinlikle bir Anker Eufy RoboVac 11S edinmeliler. Özellikle Golden Retriever veya Labrador gibi uzun tüylere sahip köpeğiniz varsa bu cihaz çok işinize yarayacak.Robot Süpürge Anker Eufy RoboVac 11S 'in performansı nasıl?

Bunun dışında hareket kısıtlığı yaşayan veya belli bir yaşın üstünde olan kişilerde bu cihazı tercih edebilir. Normal bir elektrikli süpürge sopası ile evde gezinmek yerine bunu sizin için yapan bir cihazı kim istemez.

Gelelim Ürünün Başarılı Özelliklerine

Zemini iyi temizliyor. Kendi kendine yeterli. Sessiz kullanım özelliğine sahip. Şarjı bitmesine yakın istasyona kendisi dönüyor. İyi bir çalışma süresine sahip. Sensörleri çok başarılı çalışıyor. IQ özelliği ile daha iyi temizlik sunuyor. Birlikte gelen ekstra filtre ve fırçaları var. Daha ne olsun.

>> Anker Türkiye’nin bölgesel konumunu güçlendiren önemli atama gerçekleştirdi!


17 YORUMLAR

 1. Ali Bey sizin sıkı bir takipçinizim, tam zamanında yaptınız bu incelemeyi ben de bu tarz bir robot almaya karar vermiştim, fiyatı daha düşer mi 2000 TL gibi bir fiyatla satılıyor, ne dersiniz, gerçi hak eder bu tarz bir cihaz ama malum durumlar işte.

 2. ALİ BEY BİZ BU ROBOTU SİZİN VİDEOYU İZLEDİKTEN SONRA ALDIK VE ÇOK MEMNUNUZ AMA AKLIMA TAKILAN VE KULLANMA KILAVUZUNDA BULAMADIĞIM BİR KONU VAR SİZE SORMAK İSTİYORUM. TEMİZLİK BİTTİKTEN SONRA BU ALET DEVAMLI ŞARJ ÜNİTESİNDE Mİ KALACAK? TEMİZLİK YAPMAYACAĞIZ BİR KAÇ GÜN BU SIRADA ŞARJ CİHAZINDA TAKILI MI KALACAK YOKSA FİŞİ ÇEKİP ÖYLE Mİ BIRAKACAĞIZ? KISA SÜRELİ TEMİZLİK YAPILMAYAN DURUMLAR İÇİN SORUYORUM. UZUN SÜRE KULLANILMAYACAKSA ÇEKİLİYOR FİŞTEN SANIRIM HATTA ALTTAKİ GÜÇ KUMANDASINDAN KAPATILIYOR AMA BİR KAÇ GÜNLÜK SÜRE İÇİN NE YAPACAĞIZ ŞARJLI SÜPÜRGE GİBİ Mİ MUAMELE YAPACAĞIZ BİZ BULAMADIK CEVABI LÜTFEN YARDIMCI OLABİLİR MİSİNİZ? TEŞEKKÜRLER

  • Merhabalar ürünün şarjda kalması ileri ki kullanımlar için herhangi teknik bir problem oluşturacağıını düşünmüyorum. Sanıyorum şarj tamamlanınca şarj devresi kapanıyor sadece ışık mavi yanıyor.

  • Merhabalar, sorunuzu Anker’e iletmiştim gelen cevap aşağıdaki gibidir, İyi günler
   “Kullanıcı haftada 3 veya daha fazla kez süpürgeyi kullanacaksa şarj ünitesi prize takılı kalmalıdır. Prizde kaldığı süre boyuncu tam şarj olması durumunda bekleme moduna girmektedir. Ancak kullanıcı ayda 1 veya max. 2 kez ürünü kullanacaksa tam şarj olduktan sonra prizden çıkarabilir.”

 3. Ali Bey merhabalar, ben de bu supurgeden aldım ama şu an bir sıkıntısı var anlayamıyorum 🙃 Şarjı çok çabuk bitmeye başladı . Bir odayı bile supurmeye yetmiyor. Şarj ünitesine gidebilirse şayet ( bazen ona bile gücü kalmayıp ortada duruveriyor) 1 saatte şarj oluyor ama ışığı turuncudan kirmiziya dönüyor. Normalde şarj dolunca mavi oluyordu fakat artık olmuyor. Bir bilginiz varsa paylaşırsanız çok sevinirim 😊😊. Tesekkurler

 4. Aynı sıkıntı bizde de var. Yaklaşık 1 saatte doluyor. Ancak yarım saat bile temizleniyor. Sarja gidince yarım saat sonra 4 kere dit dit diye ses çıkarıp üstteki gösterge kırmızıya dönüyor ve sarj olmuyor. Ben bataryadan olduğunu düşünüyorum ancak emin değilim.

 5. Merhabalar Ali bey, alarm özelliğini kapatamadim, nasıl iptal edilecek alarm özelliği yardımcı olabilirseniz çok sevinirim, iyi günler.

 6. Merhaba ben debu seriyi aldım. Evimde hayvanlarım var okadar memnunum biran önce alın derim. Bir saat 10 dk sürüyor sonra kendi jarzına gidiyor. Sesli veya sessiz çalıstırabiliyorsunuz. Görünmeyen milbenleri bile alıyor. Tavsıye ederim. Ben şimdi robovac S6 veya S5 alıcam almanyada daha ucuz ıslak silmede de yapıyor ve cok memnun Arkadaslar onsuz hayat sıfır benim için.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here