Royal Dragon Otel, TP-Link’i Tercih Etti! Detaylar Haberimizde…

Antalya Evrenseki’de faaliyet gösteren Royal Dragon Otel, TP-Link Omada serisi ağ ürünleriyle altyapısını güçlendirdi.

TP-Link, farklı sektörlerde, farklı büyüklüklerde pek çok kurum tarafından tercih edilen ağ markası haline geldi. Şirket, son olarak çözüm ortağı KBG Bilişim ile Antalya Side’de faaliyet gösteren Royal Dragon Otel’in ağ altyapısını yeniledi.

Otel altyapısında, kurumlara pek çok açıdan avantaj sağlayan Omada serisi Wi-Fi 6 teknolojili erişim noktaları tercih edildi. EAP620 HD model erişim noktaları ile hem çok hızlı, hem güvenli, hem de kolay yönetilebilir bir WiFi ağı oluşturuldu. Konuklar otelin her yerinde çok daha hızlı olarak WiFi’a erişebilir hale geldi. Royal Dragon Otel Omada EAP620 HD

Wi-Fi 6 teknolojisinin sağladığı avantajlara ek olarak TP-Link’in Omada erişim noktaları hem sahip olma hem de kullanım maliyeti açısından kurumlara avantaj sağlıyor. Royal Dragon Otel’in tercihinde tüm bu avantajların etkisi oldu. Bu avantajlar arasında cihazların son derece kolay kurulumu da yer alıyor. Tavana ya da duvara monte edilebilen ürünler hem estetik bir görünüm sunuyor, hem de PoE desteği sayesinde Ethernet üzerinden güç alabiliyor, kuruldukları yere ayrıca elektrik hattı çekilmesi gerekmiyor. Bu da kurulum maliyetini ve süresini azaltıyor.

Royal Dragon Otel Her yerden, kolay yönetim olanağına sahip 

Royal Dragon Otel ‘e, ilk aşamada 100 adet EAP620 HD erişim noktası kuruldu. Bu erişim noktalarının denetimi için iki adet OC300 denetleyici yerleştirildi. Bu denetleyiciler ve TP-Link’in yüzde 100 bulut destekli Omada SDN yazılımı sayesinde tüm erişim noktaları tek bir bilgisayar ya da cep telefonundan, bulut üzerinden, her yerden, her zaman yönetilebilir hale geldi. İleride ağa yeni erişim noktaları ya da TP-Link’in farklı kurumsal ağ ürünleri eklendiğinde de tek merkezden yönetim olanağı mümkün olacak. Ayrıca Omada SDN kontrol yazılımı, kurumlara konukların ağa bağlanmasında farklı kimlik doğrulama seçenekleri oluşturma olanağı sunuyor. Bu sayede ağ güvenliği üst seviyede tutulurken işletme, tanıtım ya da duyuru yapılabiliyor. Royal Dragon Otel ya da diğer Omada kullanıcıları ağa giriş sayfasını istedikleri gibi düzenleyebiliyorlar.

Kısa sürede tamamlanan Royal Dragon Otel WiFi ağı yenileme projesi sonrasında, 50 bin metrekare alana sahip olan otelin WiFi ağı önemli ölçüde güçlendi, hızlandı, daha geniş bir kapsama alanına ulaştı ve çok daha güvenli hale geldi. Günümüz otel müşterilerinin beklentileri arasında önemli bir yere sahip olan güçlü ve güvenli ağ, TP-Link Omada serisi ürünler ve deneyimli çözüm ortağı/TP-Link işbirliği ile sağlandı.

İlgili Haberler

>> TP-Link Ürünleri Bauhaus ‘ta Satışa Sunuldu