Sadi Abalı Premier DC Veri Merkezi’nde yönetim kurulu danışmanı oldu

Sadi Abalı

Uzun yıllar genel müdürlük ve direktörlük görevlerini üstlenen Sadi Abalı, Premier DC Veri Merkezi’nde yönetim kurulu danışmanı oldu.

Premier DC Veri Merkezi ekibinin bir parçası olmaktan dolayı büyük heyecan duyduğunu dile getiren Sadi Abalı, “Burada üst düzeyde bir altyapı, kurumsallığa önem veren bir yönetim ve profesyonelliğe önem veren bir ekip buldum. Kendi tecrübelerim ile Premier DC Veri Merkezi’nin 15 yıllık tecrübesini birleştirerek güzel çalışmalar yapacağımıza inanıyorum. Türkiye’nin operatör bağımsız veri merkezi olarak fiziksel kiralık sunucu, kabin ve private room gibi klasik veri merkezi hizmetlerinde büyümeyi devam ettirirken; pazarda ses getirecek yeni nesil, bulut ve yönetilen hizmetlerle işletmelerin dijital dönüşümlerinde güvenilir iş ortağı olma özelliğimizi daha da güçlendireceğiz. Önümüzdeki aylarda işletmelerin hayatını kolaylaştıracak, dijital dönüşümlerine hız verecek birçok yeni hizmeti duyuracağımızın müjdesini şimdiden vermek isterim” dedi.

Sadi Abalı kimdir?

Çalışma hayatına mezun olduğu İstanbul Teknik Üniversitesi’nde 1982-1985 yılları arasında yaptığı asistanlık göreviyle başlayan Sadi Abalı, 1987-2002 yılları arasında, Siemens Grubu içerisinde yer alan Siemens Business Services ve Siemens Nixdorf şirketlerinde bankacılık, imalat, perakendecilik, telekomünikasyon ve kamu sektörleri için büyük ölçekli ve yaygın IT sistemlerinin entegrasyonu, ülke çapında destek hizmetleri ve “IT Outsourcing” projelerinden sorumlu iş birimlerinin direktörlüğünü yaptı.

Sadi Abalı

Siemens’teki kariyerinin 1993-1997 yılları arasındaki bölümünde Almanya’da bulunan yönetim danışmanlığı bölümünde yönetim danışmanı görevinde bulundu ve bu.dönemde Chicago Motorola Üniversitesi’nde Business Re-engineering ve Consulting alanında sertifika aldı.

2002 ve 2013 yılları arasında France Telecom’un küresel kurumsal pazara hizmet sunan kolu olan Orange Business Services şirketinde iki yıl satış direktörü, dokuz yıl ülke müdürü ve iki Orange yerel şirketinin genel müdürü ve yönetim kurulu üyesi olarak görev yaptı. 2013-2016 yılları.arasında ise Finansbank ve yerli yazılım devi Cybersoft’un ortak girişimi olan ve elektronik vergisel çözümler.ve servisler sunan yan şirketi eFinans’ı kurarak, şirketin yönetimini üstlendi. 2016 yılında Radore Veri Merkezi Hizmetlerine genel müdür olarak atandı. Kariyerindeki.üçüncü genel müdürlük görevi olan bu görevini 2019 yılı ortasına kadar sürdürdü.

İstanbul Teknik Üniversitesi’nde elektronik ve haberleşme mühendisliği alanında yüksek lisans, Marmara Üniversitesi’nde işletme yüksek lisans eğitimi yapan Sadi Abalı, İngilizce ve Almanca biliyor. Abalı, evli ve üç çocuk babası.