Samsung Galaxy F52 5G Duyuruldu! 120Hz Ekran Ve Dahasını Sunuyor


Samsung, yakın zamanda Galaxy F62 modelini görücüye çıkarmıştı. Şimdi de Galaxy F52 5G’yi tanıttı ve Galaxy F ailesi daha da büyüdü.

Samsung Galaxy F52 5G, adındaki takıdan da anlaşılacağı üzere, 5G bağlantı teknolojisini destekleyen bir ürün. Bunun anlamı, internette veri aktarımından yüksek çözünürlüklü video deneyimlerine kadar pek çok işlemin en düşük gecikme süresiyle gerçekleştirilebilecek. Tabii bu teknolojinin kullanılabilir olduğu ülkelerde.

Diğer detaylarına da bakacak olursak…

Samsung Galaxy F52 5G, 6.6 inç değerde, FHD+ çözünürlüklü bir ekranla geliyor. Firma, Amoled yerine TFT ekran teknolojisini tercih etmiş. Yine de dikkat çekici bir tarafı var, ki o da 120Hz ekran yenileme hızına sahip olması. Böylece, bir şeyler oynuyorken ya da izliyorken, daha net ve akıcı görüntülerle karşılaşılabilecek.

Kamera detaylarına baktığımızda ise, önde 16MP selfie kamera var, ki bu değer artık bir standart halini aldı diyebiliriz. Arka tarafta da 64MP ana kamera 8MP ultra geniş açılı kamera ve 2MP makro kamera konumlandırılmış. Özellikle 64MP kameranın fotoğraf ve video çekim tarafında iddialı olduğu söyleniyor.

Samsung Galaxy F52 5G Duyuruldu! 120Hz Ekran Ve Dahasını Sunuyor

Samsung Galaxy F52 5G, orta – üst seviye olarak nitelendirebileceğimiz bir model. Bünyesinde Snapdragon 750G çipsetini barındırıyor. 8GB RAM ve 128GB dahili depolama gibi faktörler sayesinde de pek çok oyun ve uygulamayı rahatlıkla çalıştırabileceği belirtiliyor. Bir dikkat çekici detay da, microSD kullanılarak hafıza miktarının 1TB’a kadar yükseltilebilmesi.

Android 11 işletim sistemi ve One UI 3.1 arayüzüyle gelmesi beklenen cihaz, aynı zamanda bazı üçüncü parti uygulamaları da ön yüklü olarak sunacak ve bunların silinemeyeceği belirtiliyor.

Peki ya parmak izi okuyucu sensör?

Evet, bu telefonda da var, ama ekrana yedirilmiş olarak değil. Sağ yan tarafta konumlandırılan fiziksel tuş, aynı zamanda parmak izi okuyucu görevini de üstleniyor.

USB Type-C bağlantı noktası ve 3.5mm kulaklık girişi gibi detayları da bulunan telefon, 4500mAh pile sahip ve hızlı şarj desteği de sunuluyor. 25w hızlı şarj değeri mevcut.

Ürün, şimdilik Çin’de, ön siparişte bulunuyor. Siyah ve beyaz olmak üzere iki renk seçeneği var ve 310 dolarlık fiyat etiketi var. TL olarak hesapladığımızda, 2 bin 500 TL yapıyor. Cihazların diğer ülkelerde ne zaman satışa sunulacağı ve fiyatlandırmaların nasıl olacağı ise henüz belirsiz.

>> Android 12 Beta, oyun modu ile görüldü: Telefonlarınız uçuşa geçecek


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here